Zavrieť

Porady

Paramedialna hernia discu L5/S1

Som tri roky po operacii hernie discu L5/S1 .Najnovsi nalez z mri zo dna 16.2.2015 nova paramedialna hernia discu L5/S1 vpravo s tlakom na koren S1 dx 8 mm.Nevie mi niekto povedat co to znamen hlavne to slovo paramedialne.Dakujem. Mam dost velke bolesti a strpnute chodidlo uz vyse mesiaca.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Anika61 je offline (nepripojený) Anika61

    Som Anika61
    Tu pozri-...http://hz.sk/
    Nasla som len paramedianus-leziaci vedla stredu,situovany pri strede
    Naposledy upravil Anika61 : 23.02.15 at 14:46

    mareko je offline (nepripojený) mareko

    mareko
    Tu je perfektný popis:
    http://777888.eu/sk/ochorenia-chrbtice/
    A tu je príklad:
    Dobrý deň, chcel by som Vás poprosiť o radu. Bol som na vyšetrení MRI so záverom : chondróza a paramediálna hernia disku L 3-4 vpravo, chondróza a med. až paramed. protrúzia iv disku L 4-5, med. protrúzia iv disku L5-S1. Moja otázka : Či je moja diagnóza vážna ? Akou liečbou sa dá liečiť, či je nutná operácia ? Ďakujem za odpoveď.


    Dobrý deň, pán xxxx! V bedrovej (lumbálnej) chrbtici máme 5 stavcov, ktoré sú navzájom oddelené 5 medzistavcovými platničkami. Platnička "pracuje" ako tlmič pri predklone, záklone, úklone ale tiež pri doskoku, došľapnutí pri chôdzi a pod. Tým je daný jej význam. Aby mohla svoju funkciu správne plniť, musí mať primerane hydratované jadro a pevný, neporušený väzivový prstenec, ktorý toto jadro obkružuje. Pri narušení väzivového prstenca sa gelovité jadro vytláča mimo prstenca a tlačí na miechové korene. Tento útlak potom spôsobuje bolesti v sedacích svaloch a vo svaloch dolnej končatiny. Existujú 4 stupne závažnosti vyskočenej platničky: 1. bulging disk 2. protrúzia 3. herniácia 4. extrúzia a sekvestrácia. Vy máte, žiaľ, postihnuté až 3 platničky. Najzávažnejšie je však poškodená platnička medzi 3. a 4. bedrovým stavcom (= L3/4). Nutnosť operácie musí zvážiť neurochirurg, ale dnes je trend s operáciou sa neponáhľať. Operujú sa iba tí pacienti, u ktorých sa ani viacmesačnou rehabilitáciou nepodarilo zdravotné ťažkosti uspokojivo ovplyvniť.
    Naposledy upravil mareko : 23.02.15 at 15:18 Dôvod: doplnenie

    Paramedialna hernia discu L5/S1

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.