Zavrieť

Porady

peticia na koordinatorku VPP v obci (zneuživanie funkcie !!! )

ked sa poda peticia na koordinatorku VPP može ju schvalit iba starosta obce ? (porosim potrebujem poradit!)
3 komentárov     zbaliť
veronikasad môžeš byť konkrétnjší ako zneužíva svoju funkciu ?
nech to je fer Zdravím
Kontaktujem Vás, pretože som bezradný a neviem ako riešiť problém, ktorý nastal v našej obci. Ide konkrétne o Verejno prospešné práce. Som jeden z pracovníkov a dalo by sa veľa písať o samotnej systémovej (ne)efektivite každodenných činností, ktoré sa realizujú. Najväčším problémom je však pre mňa, ale samozrejme i mnohých iných pracovníkov jedna z koordinátoriek. Aj keď sa úloha koordinátora VPP zdá byť banálna, v skutočnosti má veľký dosah na každodennú pracovnú činnosť. Problémom je, že sa uplatňujú veľké rozdiely v tom, kto musí odpracuvávať aký čas, takisto dvojitý meter dohľadu pracovnej morálky či každodenné terorizovanie vytypovanćh pracovníkov. Sú mnohí pracovníci, ktorých táto koordinátorka zvýhodňuje a potom skupina (do ktorej patrím) na ktorej uplatňuje úplne iný meter. Nedovoľuje napríklad možnosť odrobiť si deň, ktorý som v práci chýbal v nasledujúci pracovný deň, čo je možnosť, ktorá mi zo zákona patrí. Pritom sú pracovníci, ktorí do práce nechodia takmer vôbec lebo sú zamestnaní nelegálne niekde inde a prehliada sa im to. Mnohí pracovníci, ale i ostatní obyvatelia obce s touto pani a jej prácou niesú spokojní. Verím, že VPP môže byt pre obec a jej obyvateľov i reálne a nie len formálne prospešnou činnosťou.
Chcel by som tým pádom podať sťažnosť na túto koordinátorku, prípadne sa pokúsiť o petíciiu proti nej. Neviem však aké su moje možnosti. Či to vôbec je možné, príp. kam sa obrátiť. Z UPSVaR ma poslali preč s tým, že to nespadá pod ich kompetencie a starosta si svoju zamestnankiňu prirodzene obhájoval.
Bol by som Vám veľmi vďačný za akúkoľvek radu či pomoc ohladne tejto situácie.
Vopred ďakujem
veronikasad http://www.google.sk/url?sa=t&rct=j&...,d.d24&cad=rja
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Aku peticiu?
    Ved podajte staznost priamo na UPSVaR.
    nech to je fer UPSVaR ma poslali preč s tým, že to nespadá pod ich kompetencie a starosta si svoju zamestnankiňu prirodzene obhájoval.

    peticia na koordinatorku VPP v obci (zneuživanie funkcie !!! )

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.