Zavrieť

Porady

PNka

Dobry den,potrebujem poradit co sa tyka PNky, slecna k nam nastupila 27.1.2015, odrobila jedno zaucanie a hodila sa na PN, je na 1/4 uvazok a ziada od nas preplatit PNku.z vlastnych zdrojov vieme, ze to bola z jej strany vypocitavost, s tym sa neda nic robit ze?musime jej to vyplatit.
A potom este druhu otazku, slecna u nas skoncila TPP ku dnu 19.2.2015 a odpisala dohodu,odhlasena je k tomutom dnu, ale este v ten den sa hodila na PN, aka povinnost vznika nam potom?ja som zaslala do socky jej PN, len teraz neviem ci sa jej tym predlzila vypovedna doba...alebo s tym nic uz nemame
Velmi pekne dakujem za akekolvek rady, niesom uctovnicka a neviem si rady, kedze mame externu uctovnicku, este aj neochotnu to riesit.
Naposledy upravil Bizuteria : 24.02.15 at 11:41
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    blondint je offline (nepripojený) blondint

    blondint
    slečna nastúpila na hlavný pracovný pomer? podpísala pracovnú zmluvu? Alebo dohodu o vykonaní práce / pracovnej činnosti?
    Ak podpísala pracovnú zmluvu, nemala v nej skúšobnú dobu?
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Bizuteria nastupila na 1/4 TPP a skusobna doba je v zmluve na 3mesiace, takze ano bola este v skusobnej dobe
    blondint v tom prípade skončila PP v skúšobnej dobe, žiadnu dohodu podpisovať nemala, ale tak aspon máš písomný doklad, že si je vedomá toho, že PP skončil a už nie je zamestnancom. Skončila teda dňom, kedy si ju odhlásila. Ak priniesla PN od 19.2 a je to aj jej posledny den pracovného pomeru zaplatíš jej len ten 1 deň PN a pošleš príslušné doklady do SP, ktorá (ak má slečna nárok) jej vyplatí zvyšok.
    Bizuteria dakujem
    Bizuteria ta druha bola v normalnom TPP a uz nebola v skusobnej dobe, len musela skoncit,tak sme jej vyhoveli a podpisali jej datum na dohodu a ona sa potom hodila na PN
      zbaliť

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    1. Pracovný pomer v skúšobnej dobe ste mohli ukončiť aj počas PN-ky. Ak ste tak neurobili, zamestnankyni patrí náhrada príjmu počas DPN za prvých 10 kal.dní. Od 11. dňa - ak PN-ka stále trvá, vypláca nemocenské sociálna poisťovňa.
    Skúšobná doba sa predlžuje o čas prekážok v práci, takže stále trvá a pracovný pomer môžete kedykolvek ukončiť. Zamestnancovi to treba oznámiť písomne spravidla 3 dni vopred.

    2. Ak PN-ka začala v posledný deň trvania prac.pomeru a dohoda o skončení prac.pomeru bola podpísaná obidvoma stranami, zamestnávatel vyplatí náhradu príjmu za jeden deň a PN-ku odstúpi do SP. Od 2. dňa vypláca nemocenské SP.
    Bizuteria ja som si to tiez myslela, ale vraj v zakone je ze zamestnanec moze 42 dni-ochranna lehota po ukonceni pracovneho pomeru ist na PN a bude mu vyplatene poslednym zamestnavatelom 10 dni...ja fakt neviem co si mam mysliet, ale veeelmi pekne Vam dakujem za radu
    veronikasad 42 dní už dávno neplatí, OL je 7 kal.dní. Ak PN-ka vznikne do tejto doby, má nárok na nemocenské zo SP.
    Vo Vašom prípade ale PN-ka vznikla počas trvania prac.pomeru, preto je postup taký ako som napísala.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.