Zavrieť

Porady

DP za rok 2014 /paus.vydavky

Ako si uplatnit pausalne vydavky,ked som bola SZCO od decembra 2013 do januara 2014?Prijem mi bol vyplateny az v januari 2014.Vyska prijmu je 1780 e,takze niesom povinna podavat DP.Ale chcem ho podat.Mozem si uplatnit vydavky perc.s prijmu ale len mesacne kedze zivnost netrvala cely rok.tak sa pytam mam si uplatnit vydavky za dve mesiace cize december 2013 a januar 2014??Alebo mozem len za ten januar 2014.?
veronikasad kedy bola živnosť ukončená ? Mala si okrem príjmov zo živnosti aj iný zdanitelný príjem ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Ak si nemala iný zdanitelný príjem a zo živnosti ti nevznikla povinnosť podať DP za rok 2014, keď ho podáš vznikne ti nedoplatok na zdr.poistení, ktorý si povinná po vykonaní RZZP za rok 2014 uhradiť.
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    jarkada Nie. ZP som platila .Ziadny nedoplatok mi vzniknut nemoze.
    veronikasad Veru že môže... Kolko si uhradila v roku 2014 ?
    jarkada Ziadny iny prijem som nemala.A zivnost bola otvorena 1.decembra 2013 a ukoncena 21.januara 2014.
    veronikasad kolko si zaplatila preddavok na zdr.poistenie ?
      zbaliť

    DP za rok 2014 /paus.vydavky

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.