Zavrieť

Porady

Bolesť v členku po náraze

Dobrý deň,

mm menší problém, možno trochu paranoja, no za opýtanie nič nedám. Dva týždne späť som na hokeji dostal strelu pukom priamo do jabĺčka v členku. Presne do stredu. Prvotne som si myslel, že je to zlé, no keď som na striedačke dokázal hýbať nohou do všetkých strán, síce s bolesťami, vedel som, že je to asi len narazené (zlomeninu som už mal, tak preto som vedel :-) )
Celkovo mi členok neopuchol, iba zmodral, sfialovel, zozelenel. Ako narazeny, bolelo to ako modrina, na dotyk. Ale už prešli dva týždne a stále to bolí - na dotyk. Inak môžem skákať aj behať. Ale nohu v korčuli nevydržím mať a vlastne keď SI ČUPNEM, tak cítim v členku takú ťahavú bolesť a ako by mi naň niekto dotykom tlačil.

Vie mi niekto poradiť?
u doktora som nebol, nechcel som hneď preháňať, navyše, ak išlo o modrinu ale po dvoch týždňoch stále bolí, tak teda že čo by ste mi poradili. Môže to byť stále také citlivé brazené alebo niečo viac?

Vopred ďakujem za užitočné rady :-)
4 komentárov     zbaliť
kopretinka ja som si doteraz myslela,že jablko je v kolene....
http://displus.sk/anatomia/scroll2/clenok.htm
pajoas6 pardon dostal som do medial malleolusu :-D Ale dik za link, mrknem to ;-)
marjankaj Ešte že to nedostal do ohryzka.
lepka super,až som oprskala monitor,ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    no cez internet by ťažko diagnostikoval aj skúsený lekár, takže nič iné ako návštevu lekára ti neodporučím

    Anika61 je offline (nepripojený) Anika61

    Som Anika61
    Mal by si vyhladat lekara nech ti da spravit rontden-nemusi to byt len narazene ,moze to byt prasknute''

    lepka je offline (nepripojený) lepka

    lepka
    môže tam byť ešte stále hematom,ale ak ozaj chceš riskovať,že je to niečo zlé,napr.prasknutá kosť,tak si skús kúpiť Aescin,ten je proti modrinám,proti zápalu šliach a pod.najdi si info na nete,ja som si takto tiež liečila členok,ktorý potvora bolel po náraze z boku asi tak 3-4 týždne,pri chôdzi nie,pri dotyku áno,ale pozor nesmieš byť gravidný,aspoň teda prvý trimester,ak si viac tak môžeš brať.
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    buchač lepka

    ..."ale pozor NESMIEŠ byť GRAVIDNÝ,aspoň teda prvý trimester,ak si viac tak môžeš brať "....
    =====================================

    Hm...to sa týka aj tých mužov, čo nepodstúpili zmenu pohlavia ?
    lepka absolútne všetkých,obzvlášť tých,čo zmenu pohlavia nepodstúpili
    kopretinka asi nebude gravidný,keď hrá hokej
    ivka70 Si si ista, ze sa to vylucuje ?
    kopretinka jedine,že by nevedel,že je gravidný,neriskoval by predsa potrat
      zbaliť

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Moze to byt citlive aj par mesiacov, aj ked to bolo len silno udrete.
    A citlive napr. na zmeny pocasia uz aj do konca zivota.
    Inu verziu urazu dokaze potvrdit ci vyvratit len lekar na zaklade snimkov.

    Bolesť v členku po náraze

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.