Zavrieť

Porady

zaúčtovanie zahraničných DF - cez paypal

Prosím Vás mám klienta v PÚ, ktorý si niektoré dod. fa z Číny uhrádzal cez PayPal.
Na firemnom účte mu platby nefigurujú. Vôbec neviem ako to mám pouhrádzať, aby som to mala správne. Mám tieto faktúry neuhradené a nevediem mu ani paypal účet len mi to oznámil a poslal malý výpis, kde sú aj súkromné platby.
Ako to uhradiť a zbaviť sa neuhradených faktúr? Vie niekto poradiť jednoduchý, no zrozumiteľný spôsob? Články o Paypale som už čítala, neviem kde si mám čo zadať, aby sa mi to pekne vynulovalo.

Ďakujem veľmi pekne za každú dobrú radu!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    mal by ti dať výpis z paypal účtu, to sa dá stiahnuť, nech sa nevyhovára.
    Ak je paypal naviazaný na súkromný účet, tak je to rovnaké, ako by platil zo súkromného účtu.
    Zaúčtuj 321/365
    a ako vyrovnáš 365, to zas musíš dohodnúť so spoločníkom. Napr. urobí prevod z firemného na súkromný účet.
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    maped ďakujem Kejka. Ten zápis 321/365 kde mám spraviť? Asi nerozumiem. Jedná sa mi o to, že to musím uhradiť aj v USD a aby sa mi potom vypočítali aj kurzové rozdiely?
    Zaúčtovanie 321/365 urobím v čom? Vrátenie už je druhá vec.
    Ďakujem pekne!
    KEJKA podľa mňa ID, ako inak?
    Ppre správnosť by som predsa len trvala na pypal-výpise kvôli dátumu úhrady a stanovenia správneho kurzu a kurzového rozdielu.
    maped mne v softe v ID sa nedá zadať iná mena? Mám tam na tvrdo EUR?
    KEJKA nuž tomu veľmi neverím, ale s tým ti ani neporadím, nepoznám tvoj soft
    mne to pri 321 vždy tá menu, ktorú chcem.
    maped KEJKA prosím Ťa ja sa s tým trápim. Nejde mi to dobre.
    Cez ID si zadám 321/365 v zahraničnej mene USD-podľa dátumu platby v paypal výpise. Napr. 12.06.2014 tam má úhradu na sumu ako je faktúra vystavená na 549,00 USD.
    Ja si zadám do ID aký kurz? 12.06.2014?
    Potom ako urobím 365-prevod na súkromný účet. Akým zápisom v akej mene a tiež ID? Aby sa mi platba vypárovala. Nedá sa mi vypárovať, niečo sa mi vypáruje a 1 zápis mi zostane na 365 visieť. Nechápem to.
    Prosím Ťa o pomoc, ako by si to urobila presne Ty.
    Ďakujem veľmi pekne za poradenie.
      zbaliť

    JanaSys je offline (nepripojený) JanaSys

    JanaSys
    Paypal posiela email o potvrdení platby, kde je presne uvedený kurz USD/EUR. Na výpise by mohli byť všetky pohyby, to nikto pri súkromnom nechce dať. Ten emailový "výpis" si daj k internému dokladu, na ktorom zaúčtuješ tú 321 (úhradu FA), /365 . Zaujímalo by ma, či ešte možné vyrovnať to cez pokladňu.

    zaúčtovanie zahraničných DF - cez paypal

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.