Zavrieť

Porady

rizikové práce

ahojte, chcela by som sa opytat ohladom toho listu do socialnej poistovne ci mi neviete poradit ak je zamestnavatel - restauracia, su tam nejake rizikove pracovne pozicie? studujem tu vyhlasku ale akosi som sa v tom stratila
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Peterka je offline (nepripojený) Peterka

    Peterka
    Zoznam rizikových pracovísk je vypracovaný podľa jednotlivých firiem.Keď som bol na hygiene tak sa ma spýtali len na názov firmy a povedali mi, že či tú firmu majú na zozname alebo nie.Nepochopil som doteraz prečo SP jednoducho si nevypýtala ten zoznam namieto vypisovania "Návratiek"

    Braňo je offline (nepripojený) Braňo

    Braňo
    Peterka
    Zoznam rizikových pracovísk je vypracovaný podľa jednotlivých firiem.Keď som bol na hygiene tak sa ma spýtali len na názov firmy a povedali mi, že či tú firmu majú na zozname alebo nie.Nepochopil som doteraz prečo SP jednoducho si nevypýtala ten zoznam namieto vypisovania "Návratiek"
    Akože prečo? Však by mali menej roboty! A to, že by sa tie návratky mohli podať elektronicky alebo mailom nehovoriac. Pri 340.000 živnostníkoch a 75.000 s.r.o.-čkách na Slovensku sa jedná o milióny korún iba na poštovnom.

    Bubasis je offline (nepripojený) Bubasis

    Bubasis
    Ja som sa telefonicky strastiplnou cestou informovala u Regionálnych hygienikov a jedna zlatá pani mi povedal, že keď sme si nepožiadali o vykonanie meraní a nevystavili nám Rozhodnutie o vyhlásení rizikových prác, tak nemáme zamestnancov s rizikovými prácami...teším sa ale aj tak si nie som istá...sme stavebná firma, čiže nejaké riziká tam zrejme sú...ale pokiaľ to nemáme zmerané a písomne dané tak...tak uvádzam nuluuuu....a hotovo...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.