Zavrieť

Porady

Rozvedený zamestnanec a daňový bonus

Mám urobiť RZD zamestnancovi, ktorý bol v roku 2014 rozvedený. V mesiaci august 2014 sa znovu oženil so svojou bývalou manželkou, s ktorou mali v tom čase 2 deti. Deti sú jeho vlastné, ale on daňový bonus nepoberal, nakoľko neviem, či mali spoločnú domácnosť alebo nie a on si ho dovtedy neuplatňoval. Po sobáši od mesiaca september 2014 si však začal DB uplatňovať na obe svoje deti a chce si aj uplatniť doplatenie DB od začiatku roka 2014, nakoľko jeho žena bola na rodičovskom príspevku. Môže zamestnanec požiadať o doplatenie DB na deti za obdobie, kým bol rozvedený ak by mi doložil čestné prehlásenie o tom, že deti s ním žili v spoločnej domácnosti ?
Naposledy upravil romy16 : 26.02.15 at 08:49
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    kn-alka je teraz online kn-alka

    Jarka jméno mé :) kn-alka
    podmienky na uplatnenie DP:

    musí byť rodič (príp.osvojené)
    musia žiť v spoločnej domácnosti

    Za uvedené skutočnosti zodpovedá rodič, v žiadosti o RZD uvedie a podpíše skutočnosti - ty ako mzdárka pracuješ na základe podanej žiadosti.
    romy16 Takže keď si požiadal o doplatenie a doložil rodné listy detí, ja už nemusím skúmať, či splnil podmienku spoločnej domácnosti? Nie je to podmienené tým, kde mali trvalý pobyt?
    J+K Trvalý pobyt s tým nič nemá. V žiadosti žiada bonus na vyživované dieťa , ak tam žiada za celý rok , tak svojím podpisom zároveň potvrdzuje, že majú spoločnú domácnosť - lebo žiada na vyživované dieťa ... takže nič netreba, on je zodpovedný .

    Rozvedený zamestnanec a daňový bonus

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.