Zavrieť

Porady

zaplatena faktura

poradaci,

som drobny zivnostnik a sam si vediem JU v Alfe.


Mam na Vas otazku, ak zaplatite fakturu, len tak ju zalozite do uctovnictva, alebo treba na ju nieco dopisat, ze bola uhradeny, kedy akym sposob a podobne.

som videl, ze niekto tam dava svoju peciatku doslo dna a do toho to vpisuju.

ake mate skusenosti ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

    Mama troch dospelých detí DanielaSL
    Ja ju keď príde založím do obalu, poznačím si na ňu kedy mi prišla.Zadám si ju v knihe faktúr a ak ju uhradím, tak to mám buď na bankovom výpise, alebo v pokladni na výdajovom doklade. No a samozrejme tá úhrada sa potom premietne aj v knihe faktúr , tam vidím, že som ju už uhradila celú alebo čiastočne. Na konkrétny papier nepíšem nič.
    Neviem či ti moja odpoveď stačí.

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    rado.weber
    poradaci,

    som drobny zivnostnik a sam si vediem JU v Alfe.


    Mam na Vas otazku, ak zaplatite fakturu, len tak ju zalozite do uctovnictva, alebo treba na ju nieco dopisat, ze bola uhradeny, kedy akym sposob a podobne.

    som videl, ze niekto tam dava svoju peciatku doslo dna a do toho to vpisuju.

    ake mate skusenosti ?

    Ja pri obdržaní došlej fa túto zapíšem do záväzkov dopíšem na fa číslo DF-ka , okopírujem a pri úhrade originál priložím k BV alebo k VPD .

    Kópie zakladám osobitne do spisového obalu a takto založené kópie veľmi dobre mi poslúžia na kontrolu odpočtu DPH .Tam mám DF za sebou založené a je to prehľadné.
    Dátum úhrady sledujem v evidencii záväzkov v časti úhrady .
    Naposledy upravil Zita5 : 12.05.06 at 15:09

    dadika je offline (nepripojený) dadika

    väčšinou som sama sebou dadika
    Ja, keď mi príde faktúrka, dám dátum, zaevidujem ju v knihe faktúr pod číslom. Keď ju uhradím, na bankový výpis poznačím k platbe číslo faktúry, resp. na pokladničnom doklade, pod ktorým som ju zaevidovala a ja si to značím aj na faktúrke, kedy som ju uhradila a akým spôsobom.
    Musíš si sám nájsť systém, ktorý Ti bude vyhovovať

    Manual je offline (nepripojený) Manual

    Manual
    rado.weber
    poradaci,

    som drobny zivnostnik a sam si vediem JU v Alfe.


    Mam na Vas otazku, ak zaplatite fakturu, len tak ju zalozite do uctovnictva, alebo treba na ju nieco dopisat, ze bola uhradeny, kedy akym sposob a podobne.

    som videl, ze niekto tam dava svoju peciatku doslo dna a do toho to vpisuju.

    ake mate skusenosti ?
    Ja zakladám DF zvlášť s tým, že si na ňu napíšem datum kedy bola uhradená a akým dokladom buď BV alebo VPD. Ak bola uhrádzaná na 3x tak tam dám tri datumy úhrad. Ostatné tak ako písali vyššie.
    Pekný deň...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.