Zavrieť

Porady

Co so 100 000sk????

Ahojte,

mam 100 000 sk,viem nieje to vela ale kedze uz roky mi stoja na ucte chcel by som sa spytat ci sa s nimi neda nieco efektivnejsie spravit,myslim aby tam len tak nestali ale snad aby zacali nejako pracovat,rozrastat sa,ma niekto napad,vie niekto poradit?????vopred dakujem
Usporiadat
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
existuju investičné fondy, garantované investície, životné poistenie, atď.
Inflácia stojace peniaze pri dnešnom "úroku" znehodnocuje.
0 0
Rufi Rufi

Rufi je offline (nepripojený) Rufi

Dakujem Lida za odpoved ak by si mala cas a chut trosku rozvinut o com si mi pisala bol by som velmi velmi rad kedze ja sa do ekonomiky absolutne nerozumiem neviem co su investicne fondy kde,na koho sa obratit atd.
este raz vdaka pekny vecer
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
maš to kde-kade...konkrétne ti neporadím, nie som obchodník s cennými papiermi, ani maklér... ale aj tu na Porade sa nájdu príspevky...a určite sa tu niekto ozve, kto ta nasmeruje lepšie ako ja...
alebo na webe..hľadaj investičné fondy...v bankách ponpkajú rôzne zhodnotenia...nie sú to nebankové subjekty
A
ING bank ma produkty...kde vložíš, je to dlhodobá investícia...ale ak po nejakom čase budeš potrebovať peniaze...nie je to zabetónované, môžeš vybrať.
0 0
Viera123 Viera123

Viera123 je offline (nepripojený) Viera123

Rufi
Ahojte,

mam 100 000 sk,viem nieje to vela ale kedze uz roky mi stoja na ucte chcel by som sa spytat ci sa s nimi neda nieco efektivnejsie spravit,myslim aby tam len tak nestali ale snad aby zacali nejako pracovat,rozrastat sa,ma niekto napad,vie niekto poradit?????vopred dakujem
Žiješ v Berlíne? Alebo na Slovensku? Veľmi ťažko sa radí všeobecne, každý má iné predstavy, očakávania, čo je niekomu "šik", druhému môže byť absolútne nevyhovujúce. A ešte oveľa ťažšie sa komunikuje cez písmenká vtedy, keď o tom, ako píšeš, nemáš ani "páru", zbytočne by som ti tu vypisovala siahodlhé "roráty", aj tak by si asi nevedel vybrať. Nedá sa to zaškatuľkovať, ak chceš k tomu pristúpiť zodpovedne. Nechcem tu robiť reklamu, nejakej zo spoločností, kde sa dajú peniaze zhodnotiť, ak máš záujem, napíš mi súkromnú správu. Treba to prebrať osobne.
0 0
Miroslavvelic Miroslavvelic

Miroslavvelic je offline (nepripojený) Miroslavvelic

Ak ešte si stále neviriešil problém s tvojimi úsporami tak ma kludne kontaktuj na miroslavvelic@zmail.sk a možm ti navrhnúť niake riešenia a aj ti ich presne jednoducho vysvetliť.
0 0
Braňo Braňo

Braňo je offline (nepripojený) Braňo

Odporúčam dať 20.000 SKK na stavebné sporenie (štátna prémia 2000 SKK) + 80.000 SKK na korunový peňažný fond (napr. Tatra asset management). Hovorím o dlhodobých produktoch.
0 0
Viera123 Viera123

Viera123 je offline (nepripojený) Viera123

Braňo, výnosnosť tebou odporúčaného peňažného fondu za rok je momentálne 1,93 %. Myslíš, že je to vhodné pre človeka, ktorý žije v zahraničí a tých 100 000 Sk momentálne nepotrebuje? Korunové fondy sú na krátkodobé investovanie , tak do pol roka - do roka... A stavebné sporenie v tomto prípade tiež neodporúčam...
0 0
Braňo Braňo

Braňo je offline (nepripojený) Braňo

Uričte existujú aj fondy s vyššou výnosnosťou. Nie každému vyhovuje stavebné sporenie, ale štátna prémia 10% patrí stále k dobrému zhodnoteniu. Navyše nie je problém zobrať úver od 3,99 p.a.
0 0
Viera123 Viera123

Viera123 je offline (nepripojený) Viera123

Braňo
Uričte existujú aj fondy s vyššou výnosnosťou. Nie každému vyhovuje stavebné sporenie, ale štátna prémia 10% patrí stále k dobrému zhodnoteniu. Navyše nie je problém zobrať úver od 3,99 p.a.
Jasne, to existujú, dlhodobé investovanie by som určite riešila akciovými fondami, samozrejme podľa finančného profilu investora.. Braňo, ale to 10 %-né zhodnotenie neznamená, že výnosnosť zo stavebného sporenia je 10 %.A navyše musíš vždy nanovo vložiť peniaze, aby si tých 10 % dostal...
0 0
Braňo Braňo

Braňo je offline (nepripojený) Braňo

Vierka, súhlasím s Tebou. Ale pri vklade 20000 ročne, po šiestich rokoch môžeš dosiahnuť zhodnotenie 12312 SKK a mať tak 132336 SKK.Samozrejme abstrahujem od poplatkov a iných vplyvov (politických a pod.).
0 0
Viera123 Viera123

Viera123 je offline (nepripojený) Viera123

Braňo
Odporúčam dať 20.000 SKK na stavebné sporenie (štátna prémia 2000 SKK) + 80.000 SKK na korunový peňažný fond (napr. Tatra asset management). Hovorím o dlhodobých produktoch.
Braňo, ešte k tomuto, kde by investor bral každý rok ďalších a ďalších 20 000 Sk na stavebné sporenie? On má len 100 000,- Sk. Nepochopila som tvoj úmysel, čo ďalší rok... Pokiaľ nevloží opäť 20 000,- z prémie nič nebude. (A zhodnotenie cca 2% nie sú zaujímavé ani z hľadiska inflácie...) Pretože zvyšných 80 000 si radil dať do fondov...
0 0
Viera123 Viera123

Viera123 je offline (nepripojený) Viera123

Braňo
Vierka, súhlasím s Tebou. Ale pri vklade 20000 ročne, po šiestich rokoch môžeš dosiahnuť zhodnotenie 12312 SKK a mať tak 132336 SKK.Samozrejme abstrahujem od poplatkov a iných vplyvov (politických a pod.).
Braňo, veď o to ide, že pri každoročnom vklade... Takže to nie je ktovie aké terno. Vláda to riadne skresala, zo začiatku, pri 6 tisícovej štátnej prémii to bolo zaujímavé...
0 0
Braňo Braňo

Braňo je offline (nepripojený) Braňo

Súhlasím. Zvyšné peniaze musí zarobiť . Ale investovanie do akciových fondov je spojené so vstupným poplatkom 1-5%.
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Co tak nejake fondy vo VUB asset management, napr. vyvazeny rastovy fond??? bohuzial uz niekolko tyzdnov pomerne dost kolise, ktovie, ci zase pojde hore, alebo uz iba dole vodou :-(((
0 0
Braňo Braňo

Braňo je offline (nepripojený) Braňo

Výkonnosť fondu z dlhodobého hľadiska vyzerá dobre, ale vstupný poplatok pri 100.000 SK je 2600 SKK.
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

to je 2,6 % rocne, keby to islo tento rok tak, ako po minule roky dozadu, tak za mesiac to mas vratene... obavam sa ale, ze tento rok, ak bude vykonnost 10 % v SKK bude dobre...
0 0
Chobot Chobot

Chobot je teraz online Chobot

Rufi
Ahojte,

mam 100 000 sk,viem nieje to vela ale kedze uz roky mi stoja na ucte chcel by som sa spytat ci sa s nimi neda nieco efektivnejsie spravit,myslim aby tam len tak nestali ale snad aby zacali nejako pracovat,rozrastat sa,ma niekto napad,vie niekto poradit?????vopred dakujem
Zopár rád nájdeš aj v tejto téme:
http://www.porada.sk/t18748-sporenie-pre-diea.html
0 0
wewe0 wewe0

wewe0 je offline (nepripojený) wewe0

Naco mu vacsina z vas ponuka "garantovane" fondy kde je urok mensi ako je rocna inflacia??? garantovane neni nic, ak **** bush napadne iran tak sme skoncili a budeme mat taku hyperinflaciu ze sme skoncili vseci!!!
pokial chces poradit co s tvojimi peniazmi vyhladaj informacie v bankach, u burz. maklerov atd... samozrejme nic proti radam ludi na fore...

Erik.
0 0
Viera123 Viera123

Viera123 je offline (nepripojený) Viera123

wewe0
Naco mu vacsina z vas ponuka "garantovane" fondy kde je urok mensi ako je rocna inflacia??? garantovane neni nic, ak **** bush napadne iran tak sme skoncili a budeme mat taku hyperinflaciu ze sme skoncili vseci!!!
pokial chces poradit co s tvojimi peniazmi vyhladaj informacie v bankach, u burz. maklerov atd... samozrejme nic proti radam ludi na fore...

Erik.
Erik, vďaka za info, jasne, že garantované mu neponúkame, to vieme všetci, ako je to s tými 4 % :-). Každý rok jedno :-)
0 0
ekopo ekopo

ekopo je offline (nepripojený) ekopo

JA
Rufi
Ahojte,

mam 100 000 sk,viem nieje to vela ale kedze uz roky mi stoja na ucte chcel by som sa spytat ci sa s nimi neda nieco efektivnejsie spravit,myslim aby tam len tak nestali ale snad aby zacali nejako pracovat,rozrastat sa,ma niekto napad,vie niekto poradit?????vopred dakujem
Dám Ti číslo môjho účtu a garantujem Ti, že tých 100.000,- tam stáť určite nebude.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať