Zavrieť

Porady

Zahr.služobná cesta-platba kartou

Konateľ bol na SC v ČR 8 dní, za tieto dni mu robím vyúčtovanie SC kde mu uplatním stravné. Všetky ostatné náklady ako ubytovanie, požičanie auta, tankovanie platil firemnou kartou, tieto doklady priložím k vyúčtovaniu SC ale odpočítané boli z bankového účtu. Ako mám správne postupovať?
vo výpise mám zaúčtované napr.
10.2. požičovňa 100 eur (blok 2750 CZK) zaúčtujem 355/221
11.2. ubytovanie 500 eur (blok 13700 CZK) 355/221
konateľ mi prinesie 25.2. doklady a urobím vyúčtovanie SC:
stravné 512/211 v CZK
doklad z požičovne 2750 CZK účtujem 512/355 prepočet na EUR kurz zo dňa 25.2.(vyúčtovanie) pri každej položke mi vznikne aj kurzový rozdiel 355/663 alebo 563/355 je to takto správne?
Naposledy upravil Katarina-fa : 27.02.15 at 20:20
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    zlatica76 je offline (nepripojený) zlatica76

    zlatica76
    Ja by som kurzové rozdiely nerobila a náklad by som zúčtovala v tej sume, v akej mi to strhli z BÚ.

    Alebo mu to ideš vyplácať v CZK?
    Katarina-fa vyplatené to bude v EUR ale náklad účtujem podľa dokladov nie? tieto by som prepočítala kurzom prislúchajúcim ku každému dokladu a tým pádom mi vznikne kurzový rozdiel ktorý tiež musím zaúčtovať, rada by som si to zjednodušila ako ty píšeš, ale neviem, či by to bolo takto správne

    Zahr.služobná cesta-platba kartou

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.