Zavrieť

Porady

účtovanie e-shopu

idem účtovať internetový obchod, ale donesú mi cca 1000 odoslaných faktúr do mesiaca, musím každú jednu zvlášť nahadzovať? nepozná niekto nejakú "fintu" ako si túto prácnosť zjednodušiť?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    aj ja účtujem eshop, ideálne by snád bolo mať prepojený eshop na program účto, a opačne. Ale ja tiež nemám.
    Sú to všetko faktúry občanom - konečným spotrebiteľom a sú aj v danom mesiaci aj uhradené až na výnimky.
    Účtujem na základe tabuľky .xls, ktorú mi dodá klient aj s vyznačenými úhradami.
    účtujem tržby jedným interným dokladom
    bankové položky už účtujem jednotlivo samozrejme.
    Neuhradené faktúry sú napr. neprevzaté dobierky v danom mesiaci - tie si osobitne vyznačím - vyrovnajú sa v ďalšom mesiaci.
    7 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    EvkaKovacova takže neučtuješ každú faktúru samostatne? ak dobre rozumiem, tak zaeviduješ do odoslaných faktúr iba raz mesačne (311/ 604 a 311 / 343 ) jednu faktúru /jeden zápis/ ako súhrn všetkých faktúr?
    KEJKA vyjadrila som sa nejasne?
    barbie4 Poprosím o radu : poštovné a prepravné kuriérom na vystavených faktúrach účtujete na 604 alebo 602?
    abcd.kates ani ja moc nechápem, mohla by si to konkretizovať KEJKA ? ty tie vydané faktúry vlastne neeviduješ do knihy vydaných faktúr mám pravdu? ale ako potom spáruješ úhrady za dobierky od kuriéra a z bankového výpisu?
    KEJKA to mám doložené tabuľkou od klienta - on tie platby eviduje, aj dátumy.
    kedže všetky sú uhradené, tak tých pár neuhradených zaúčtujem ako osobitnú položku. Položky z bankového výpisu ako aj paypalu účtujem jednotlivo. mesačne mi to musí sedieť na tú tabuľku. Všetky faktúry sú samozrejme vytlačené a priložené k tomu internému dokladu. Nie je to zas tak úplne jednoduché, ale funguje to a je to aj preukazné.
    EvkaKovacova ďakujem zo odpoveď.
    ak ešte niekto účtuje eshop, rada by som sa poradila, prosím dajte mi to vedieť. ďakujem pekne
    zabu u nas to funguje, exportom faktur do money. Hromadne vsetky faktúry prejdu do money a aj su zacutované.
      zbaliť

    rakerian je offline (nepripojený) rakerian

    rakerian
    Myslím, že inej cesty niet ako samostatné účtovanie každej faktúry. Už len kvôli prijatým platbám za nich. Určite je to prácne a najlepším riešením by bola nejaká automatizovaná možnosť, že eshop pri vystavení faktúry pošle nejaký export do účtovníctva. Niektoré eshopy to ponúkajú, prípadne sa to dá do eshopu dopracovať.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.