Zavrieť

Porady

ročné zúčtovanie ZP 2013 z § 8 = daňový výdavok ?

môžeme v dan.priznaní typ B vysledok RZZP ktory bol nedoplatok z prijmov v § 8 - predaj nehnutelnosti, pouzit ako danovy vydavok r.2014? len nevieme,kam ho v DP uviest. lebo na str. 3 sa daju iba odody § 6
v poradcovi vsak pisu,ze zdravotne odvody podla § 8 su danovym vydavkom.

Dkaujeme za radu
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    veronikasad Robila som takéto DDP za rok 2012 a DU preplatok vrátil. K DDP som priložila výsledok RZD a doklad o úhrade nedoplatku.
    andrejucto ale jedná sa o vysledok RZZP za rok 2014,ktore bolo platene v roku 2014. Takze je to vydavok roku 2014. uviest to do vydavkov k § 8 k predaju nehnutelnosti, prosim,takto to moze byt? do r.2013 sa mi to nezda,kedze to bolo zaplatene az v r.2014..? dakujem
    veronikasad za rok 2014 ešte RZZP robene nebolo ,,,
    andrejucto omylom som napisal za rok 2013,platene v r.2014 = danovy vydavok roku 2014
    veronikasad Platené v roku 2014 to bolo, ale bol to nedoplatok z RZZP roku 2013 ? Ak ano a v roku 2014 žiadny príjem z § 8 nemáš, inak ako dodatočným DP za rok 2013 to neporiešiš
    andrejucto aha,takto teda. dakujem velmi pekne za pomoc veronika!
      zbaliť

    ročné zúčtovanie ZP 2013 z § 8 = daňový výdavok ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.