Zavrieť

Porady

eDane - Preco mi vyhadzuje chybovu hlasku?

Prosim Vas kolko ma byt dan, ak zaklad dane FO je 35372,62. Nema narok na znizenie zakladu dane, teda dan mi vychadza 6741,80. Nema narok na zamestnanecku premiu kedze ide o prijem len zo zahranicia. Pri vyplnani danoveho priznania FO typ A cez eDANE/Java mi na r. 43 vyhadzuje tuto chybu;
Riadok 43 = 6741.80 - ak r.46 > 0, potom r.43 = 0 - Ak si daňovník uplatňuje ZP na r. 43 sa uvádza nula Ak r.46 <= 0, potom ak r.42 > 0, potom Ak r. 42 <= 35 022,31 potom r.43 = r.42 * 0,19 Ak r. 42 > 35 022,31 potom r. 43 = 35 022,31 * 0,19 + (r. 42 - 35 022,3) * 0,25 inak r.43 = 0 - Suma dane sa zaokrúhľuje na eurocenty nadol
Vychadza mi presne ten isty vysledok, napriek tomu mi vyhadzuje na tomto riadku chybu. dakujem
Naposledy upravil taiko : 28.02.15 at 15:36
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Píšeš, že ide o príjem zo zahraničia. Uplatnil si metodu vyňatia alebo zápočtu dane?
    Naposledy upravil veronikasad : 28.02.15 at 16:20
    9 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    luciad1 uplatnim metodu vynatia ale preco mi tam vyhadzuje chybu, je ten vypocet spravny?
    veronikasad uviedla si počet mesiacov na zam.prémiu ?
    luciad1 nie neuvadzala som, kedze nema na nu narok
    veronikasad Pokračuj vo vyplňaní ďalej vyňatím príjmov (ak ťa to pustí), možno je to len upozornenie, ako sa dopracuješ k sume na uvedených riadkoch. (DP vyplňam v Krose, cez eDane som nerobila)
    luciad1 vyplnila som cele DP, vynala som prijmy. dala som kontrolovat a napisalo mi ze dokument obsahuje logicke chyby-svieti riadok 43, ktore vsak nebrania jeho vytlaceniu. Takze nerozumiem ci som tu dan vypocitala zle, alebo je to len nejaka chyba vo formulari....
    veronikasad nahodila som to do Krosu, máš zle zaokruhlenú daň na r. 43 - má byť 6741,81
    r.48 = 35372,62
    r.51=0
    r.56=0
    r.58=0
    ostatné riadky nevyplňaš
    luciad1 dakujem velmi pekne. super, tak dlho som sa s tym trapila....
    veronikasad tú daň si počítala ručne ? Nepočíta ju SW sám ?
    luciad1 pocitala som ju rucne a aj eDANE mi pisali napovedu ze to ma byt 6741,80 a pritom ked som zadala tutu sumu, tak mi riadok vysvietilo ako chybu. takze mi vobec nenapadlo ze je to zaokruhlovanim...
      zbaliť

    eDane - Preco mi vyhadzuje chybovu hlasku?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.