Zavrieť

Porady

Vedenie daňovej evidencie - vystavenie PPD bez faktúry

Ahojte, môžem zaúčtovať do N PPD zo dňa 25.3.2014 za vedenie daňovej evidencie r. 2013, ale nie je k tomu žiadna faktúra? Doteraz som sa nestretla s tým, že by som mala len PPD bez faktúry. Ako účel platby je tam uvedené "Daňová evidencia rok 2013". Je tam aj kto ho vyhotovil a aj podpis. Ďakujem.
5 komentárov     zbaliť
veronikasad kto vystavil ten doklad ? Má živnosť na vedenie účtovníctva, alebo k tomu bola dohoda ?
mondes Vystavila to účtovníčka, živnosť má, ale dohoda žiadna, ani faktúra. Ide o jednorázové spracovanie daňovej evidencie za r. 2013.
veronikasad Ak má živnosť, pýtaj od nej faktúru, aj keď občas sa pri niektorých službách stretávam (u neplátcov DPH) len s nejakým montážnym listom+PPD.
mondes Uff, klient od nej odišiel, lebo vraj bola drahá a ja mám teraz pýtať faktúru??? Mňa len zaujíma, či si môže, alebo nie dať ten PPD do N. Ale je tam pečiatka, na ktorej sú všetky údaje tej účtovníčky, čo ten doklad vystavila.
mondes No takže overila som si to na FS a môžem mu to dať do N, pretože mohli mať aj ústnu dohodu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Vedenie daňovej evidencie - vystavenie PPD bez faktúry

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.