Zavrieť

Porady

Aká je dovolená max. dĺžka previsu závesného kábla 4x16 s lanom?

Chcem sa spýtať na max. povolenú dĺžku jedného previsu závesného kábla 4x16 hliník s lanom o priemere 5 alebo 6mm2. Jedná sa o to, že elektrický stĺp od domu je vzdialený 35m. Spomínaný závesný kábel je ukotvený priamo na stĺpe, druhý koniec je ukotvený na konzole (previs v strede cca 1m), ktorá je ukotvená na dome a je zavŕtaná v betóne, takže drží dobre. Kábel od konzoly na dome pokračuje pod zateplenou fasádou z vrchu domu až dole, potom je vedený v zemi až do skrinky na plote. Problém je v tom, že ak by sa oceľové lanko, ktoré drží kábel roztrhlo tak prívodný kábel by mi zdemoloval fasádu z polystyrénu. A tým spôsobil nemalé škody. Hľadal som technických špecifikáciách ale neviem sa dopracovať k týmto údajom.
Niečo som samozrejme zisťoval a dopátral sa k neovereným informáciám a to:
-max. dĺžka jedného previsu 30 m aj to v oblastiach kde nie je námrazová oblasť
-ja bývam v oblasti s nadmorskom výškou 550 m n.m.
Keď fúka vietor tak s káblom dosť narába a už na tom pohybe toho kábla je vidno váhu samotného kábla.
Prosím o radu alebo ako by sa to dalo vypočítať či táto inštalácia zo strany elektrárni nie je už za hranicami únosnosti nosného lanka. Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Aká je dovolená max. dĺžka previsu závesného kábla 4x16 s lanom?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.