Zavrieť

Porady

Faktúra z čiech a úhrada v hotovosti

Dobrý deň, chcela by som vás poprosiť šéf mi priniesol faktúru za tovar ktorý nakúpil v čechách - uhradil ju v hotovosti a názov má faktúra za hotové daň. doklad č...., všetky údaje dod. a odb., popis tovaru a pod sumou k úhrade uvedené zaplaceno v hotovosti, hotovosť prevzal dňa, meno a podpis. + dodací list. Žiadny PPD. Môžem tento doklad brať ako faktúra a zároveň PPD? Ešte som sa s tým nestretla Ďakujem za radu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    fortunka je offline (nepripojený) fortunka

    fortunka
    áno môžeš, ale odporúčam pri hotovostných úhradách robiť do pokladne ku výdavnkovému dokladu kópiu uhradenej faktúry (ak je možnosť... a nie je ich milión, urýchluje to kontrolu :P Pri zahraničných nákupoch mám toto úplne bežne... dokonca tam šupnú iba pečiatku uhradené v hotovosti a dátum a vybavené :/

    Ale tak aj škodoradosť je radosť, vidieť daňovákov ako krvopotne hrabú v šanonoch k pokladni aj faktúry, aby to "naozaj bol tovar" ))
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    vikiz Ďakujem pekne
    vikiz Ešte by som sa chcela spýtať, nakoľko nemám s takýmto nákupom skúsenosť - kurz použijem v deň uskutočnenia úhrady? Faktúra-PPD bola vystavená aj uhradená v jeden deň, aj tovar bol prevzatý v tento deň. Ďakujem
    evuš Nie, ak bol nákup uskutočnený napr 3.3. - použiješ kurz z 2.3.
    fortunka obe budu mat rovnaky kurz, pouzijes kurz ECB vyhlaseni den predtym, trosku sa to zvlastne vysvetluje, ale nbs.sk... a datum zadaj den pred tym datumom ako pise evus. Inak taketo su najlepsie :P ziadny kurzovy rozdiel.. to mam vzdy rada ))))
    vikiz Ďakujem Vám a prajem pekný deň.
      zbaliť

    Faktúra z čiech a úhrada v hotovosti

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.