Zavrieť

Porady

Kývajú sa mi zuby ,je to vážne?

Asi predvčerom som zistil,že sa mi kývu horné zuby. Čítal som si na nete rôzne články o paradentoze ,kde hovorili o zuboch ,ktoré krvácajú ,bolia a pod.Ani jedno z toho sa netýka mňa, len sa mi hýbu zuby.
-Myslíte ,že je to začiatok paradentozy a tie ostatné náznaky ako bolesť,krvácajúce ďasná sa časom pridajú do hry?
-Mám sa obávať straty zubov ?

Ak by nastala strata zubov viete poradiť niekoho ,kto robí mostíky za rozumnú cenu?
5 komentárov     zbaliť
veronikasad kolko máš rokov ?
Jano Braciník 17
Csaba Hegedus Zaoberám sa z ústnou hygienou a poviem ti je to začiatok paradentózy. Ak chceš poradím ti ako nato.
lujza.j Mozes radit....
Chobot A ty si čo? Zubár alebo mastičkár?

Ak vieš poradiť, tak to sem napíš.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

    pavol54
    To sú mliečne, neboj sa vykývajú sa, miesto nich narastú druhé ako posledné spravidla narastú niekomu zuby múdrosti
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Jano Braciník mám 17
    erik555 vies kto je to stomatolog, ludovo zubar???
    pavol54 a ešte k tomu povinná preventívka jedenkrát ročne
      zbaliť
    erik555 mam pocit, ze si utahuje...
    lujza.j sú prázdniny viem

    maped je offline (nepripojený) maped

    maped
    tu je dosť možné, že sú choré ďasná, urýchlene treba dať zubárovi odstrániť zubný kameň, nasadiť liečbu, inak sa ti môže stať aj to, že kde chceš mať uchytený mostík, tak aj tie zuby sa ti časom vykývu a v prípade paradontu nie je možné si dať zuby nastreliť, je dosť riziko že sa nepríjmu štepy v chorých ďasnách. Aj ATB by ti možno zubár predpísal, ak máš zápal okolo krčkov zubov, no nemusí bolieť.
    lujza.j nemám choré ďasná ani kazy a jeden zub sa kýve....nastrelené zuby nie su v dasnáchale v kosti....a to nikto nevie...či kosť implantát príjme.....
    maped čítala som niečo o úbytku kosti-to sa deje práve pri paradentóze, čiže preto sa neodporúča implantát do kosti a obyčajne to telo nepríjme...

    fortunka je offline (nepripojený) fortunka

    fortunka
    AKo sa ti kyvaju? Ako mliecne ked sa idu trhat? to asi nie... Radsej si ich nemixuj sam, lebo si ich naozaj vytrhnes/vykyvas/vylomis a chod sa sporadit k zubarovi.. nemame vestecku gulu, ale podla mna to nebude take vazne aby si musel mysliet na mostik

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Kyvajuce zuby su aj jednym z priznakom paradentozy. Ale kedze mas 17 rokov, myslim, ze sa skor jedna o nedostatok vitaminov a mineralov a taktiez mozno dlhodobo zanedbana ustany hygiena.

    Skus si najst dobreho zubara, ktori sa venuje aj liecbe paradentozy. On ti bude vediet predpisat liecbu na zbavenie sa bakterii a zapalov v ustnej dutine. Tiez je vhodne pouzivat ustne vody na vyplachovanie,ktore zabranuju usadzaniu bakterii v ustach. Urcite ti odporuci aspon raz rocne dat urobit ustnu hygienu.
    Skus zmenit aj jedalny listok a jest viac zeleniny,strukovin,ryb,ci ovocia.

    V 17-ke sa zaoberat mostikami je dost zavcasu, radsej sa snaz zachranit si svoje zuby

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Odpovede (aj na nedané) na otázky :

    1. Áno
    2. Áno
    3. Áno

    4. Áno
    5. Áno

    Kývajú sa mi zuby ,je to vážne?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.