Zavrieť

Porady

Ďanové priznanie PO - odpočet straty

Firme za rok 2014 vychádza zaplatiť daň 350 €, no aj tak zaplatí 960 € (daňová licencia), môžem teda uplatniť odpočet straty z roku 2009 (celú) a časť z rokov 2010 - 2013 do výšky základu dane? aby vyšlo zaplatiť presne 960 €?
Naposledy upravil Ludmiiilka : 04.03.15 at 10:04
7 komentárov     zbaliť
Papierniková Nemá odpočet straty opačný efekt ? To znamená že si ňou znižuješ základ dane ?
Ludmiiilka ja viem. Ja to myslím tak či je výhodné si odpočítať tu stratu? čo ak ju nepoužije? To som myslela či je to pre firmu výhodné alebo nie....Aj tak firma zaplatí 960 € aj tak....preto chcem vedieť či s tou stratou z minulých rokov musím niečo robiť
Papierniková môžeš - nemusíš ...
Ludmiiilka a mohla by som uplatniť napríklad iba ten rok 2009? keďže ten už v ďalšich nemôžem?
Odpočet straty sa predsa nijako neúčtuje? On nebude mať na nič iné vplyv
Papierniková môžeš, bude to uvedené len v DP
Papierniková aj tak sa vlastne strata dá uplatniť len do výšky základu dane ... takže stratu nevyrobíme
Ludmiiilka ďakujem veľmi pekne za všetky rady
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Leila je offline (nepripojený) Leila

    Leila
    urobis odpocet celej danovej straty za rok 2009 a zvysok ak ti vyjde za roky 2010-2013 - 1/4 straty do vysky tvojich 350 Eur.
    teda ak mas r. 400 = 350,-
    r. 410 = 350,-
    r. 500 = 0
    r. 800 = 0
    r. 810 = 960,-
    r. 820 = 960,-
    r. 830 = 960,-
    Odpocet danovej straty je vacsinou vyhodny :-) V tvojom pripade stratu 2009 mozes odpisat len v DP 2014. A zaplatena licencia - cela - bude pouzita na zapocet v dalsom roku - to vyplnis v tabulke K.

    Ďanové priznanie PO - odpočet straty

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.