Zavrieť

Porady

Vypocet materskeho z prijmov SZCO a dohody

V roku 2014 som pracovala ako SZCO a zaroven mala prijem z dohody o vykonani prace. V roku 2015 mi vznika narok na matersku. Viete mi poradit ci sa do vymeriavaceho zakladu pre vypocet materskeho zohladnuje prijem zo SZCO a prijem z dohody spolocne? Dakujem
3 komentárov     zbaliť
veronikasad si od 1.7.2014 povinne poistená SZČO ? (platíš odvody do SP - ak ano, v akej výške ?)
AlanaD nie som povinne poistenna osoba, kedze moj prijem za predchadzajuci rok nepresiahol stanovenu vysku, takze do SP neplatim ziadne odvody
Katy a R doplnila som
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    Ak spĺňaš podmienky v obidvoch poisteniach - tak samozrejme sa ti počíta z obidvoch príjmov. len z tohto zadania nevieme, či sú podmienky vôbec splnené ? - ani v jednom poistení ?
    pri dohode o vykonaní práce by malo ísť o nepravidelný príjem - tam sa NP neplatí (prípadne ma oprav, ak je to inak) a tiež ako trvalo resp trvá povinné poistenie szčo - doplň ??
    ....
    - po doplnení - nemáš vôbec nárok na materské
    Naposledy upravil Katy a R : 04.03.15 at 12:33

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Pre vznik nároku na materské potrebuješ 270 dní nem.poistenia. Túto podmienku ako SZČO nesplňaš, preto ti nárok na materské nevzniká.

    Doplň ešte odkedy máš dohodu, aký typ a aký je mesačný príjem z dohody.

    Vypocet materskeho z prijmov SZCO a dohody

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.