Zavrieť

Porady

Nedoplatky

Zdravim, chcem sa spytat taku vec, som spolumajitelom domu v ktorom nebyvam, a dopocul som sa, ze ten co tam byva, ma nejake nedoplatky za plyn vodu elektrinu. Vsetky tie ucty chodia na jeho meno, a chcem sa spytat, ci tie nedoplatky sa viazu na majitelov, alebo iba na toho, co tam ma trvaly pobyt, resp. ucty na jeho meno. Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    Nedoplatky sa týkajú toho, kto má s dodávateľom energie resp. služby uzatvorenú zmluvu o dodávke energií alebo služby.

    Inak povedané, ak zmluva na dodávku elektriny je na osobu X (ktorá býva v dome), tak elektrárne budú vymáhať sumu od osoby X. Prípadne mu ešte vypnú predtým elektrinu. To isté platí pre plyn a vodu.

    Ale napr. daň z nehnuteľností si povinný platiť aj ty - teda aj ty si plátcom dane. Ale to ti asi chodí výmer.

    lubko6394 je offline (nepripojený) lubko6394

    Strojár lubko6394
    Rieš to okamžite. Je síce pravdou že dlžníkom je bývajúci ale ak ho odpoja tak pri pripájaní budú žiadať úhradu nedoplatkov a ak nie je elektromer na správnom mieste tak pri pripojení ešte môžu žiadať vybudovanie nového prívodu.
    Noro84 To viem..novy privod sa bude musiet tak ci tak vybudovat, lebo to je este stary dom..a elektromer je na dome v stene, a kedze ten dom sa casom aj tak bude burat..tak to bude treba..

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.