Zavrieť

Porady

Zistená chyba z roku 2013.

Pri kontrole som zistila, že za rok 2013 som zle vyčíslila zostatok na účte 321. Za rok 2014 mi to samozrejme nesedí tiež. Akým zápisom by som si to mohla opraviť ako " chybu minulého účtovného obdobia"? Potrebujem zostatok účtu 321 navýšiť.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Najprv si prever kde je chyba a potom to ID zaúčtuj do r. 2014. Určite nesedí ani protiúčet, kedže máme PÚ.
    9 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Soňula Chyba je už k stavu účtu 321 k 1.1.2014. Už tam ta suma chýba. Je to chyba na súvahových účtoch. Ináč sa zaúčtovala faktúra na účet 321 a iná suma tej istej faktúry bola v prijatých faktúrach. Z tým počiatočným stavom k 1.1.2014 už neurobím nič, len ako si to upraviť teraz, to neviem.
    Tweety oprav účtovanie faktúry, ak bolo zle
    Soňula Ešte pre vysvetlenie: zostatok účtu 321 k 31.12.2014 sa nerovná zostatku neuhradených faktúr k 31.12.2014 a iných záväzkov.
    Soňula neviem, akým zápisom by som to zapísala:
    promont maja ... potrebné presne zistiť v čom je chybný zápis ... a opýtam sa, či nemala byť vyššia daňová povinnosť k dani z príjmu .. či? ..
    Soňula no musím sa na to ešte riadne pozrieť....nesedí mi to, chyba sa stala ešte v roku 2013. Zatiaľ dík.
    Tweety bez toho, aby si presne zistila kde je chyba a ako k nej došlo, nie je možné urobiť opravu.
    Soňula Tak uz som to nasla. Chyba sa stala este pri nahadzovani pociatocnych stavov k 1.1.2013, ked firma prechadzala z JU na PU. Zostatok zavazkov z knihy prijatych fa , suma 5 500, pociatocny stav na ucte 321 bol 3000 eur. Uz odvtedy to nesedi. Tak neviem, ako dalej.
    Soňula Ešte raz poprosím, ako by som si navýšila účet 321 za rok 2014, akým zápisom ako oprava minulých období.
    Ďakujem.
      zbaliť

    Zistená chyba z roku 2013.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.