Zavrieť

Porady

musím uviesť v DP aj príjem člena volebnej komisie?

musím uviesť v DP aj príjem člena volebnej komisie? Ak áno, kam? Pretože mám "potvrdenie o zdaniteľných..." a je z neho jasné, že aj poistné, aj daň odvedené boli. Tak neviem, či je to nutné. /jedná sa o DP typ B/
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    vvega ja nie som účtovníčka, čiže odpoveď §5 je pre mňa rovnaká ako čínsky znak :-)
    kn-alka však otvoríš DP typ B a tam to uvidíš na druhej strane dole

    a ak nie si účtovníčka a nebudeš vyplňovať DP, tak načo sa vlastne pýtaš? zanes potvrdenie účtovníčke - ona vie, kam to v DP má uviesť
    vvega lebo to chcem vedieť...
      zbaliť

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    Do daňového priznania uvádzaš všetky (aj celosvetové) zdaniteľné príjmy.
    k DP je aj poučenie - takže postupuješ podľa toho .
    ak sa ti nechce čítať, resp ani nakuknúť do zákona a § 5 je pre teba čínsky znak (ako si napísala) - tak si daj DP niekomu spraviť.
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    vvega výborne, ďakujem. a prosím, ešte posledná vec - do ktorého riadku sa v DP uvedie ten úhrn preddavkov na daň zrazených podľa §35?
    kn-alka takisto - čítaj DP do konca, máš to tam uvedené:
    zrazený preddavok §35

    prezradím, že je to na strane 9
    vvega ďakujem veľmi pekne za informácie. ono len na okraj, veď porada nie je len pre účtovníčky a môžno moja /pre vás triviálna/ otázka pomôže aj niekomu inému...
    takže tak
    kn-alka takže tak - najprv sa pozriem sama, keď nerozumiem - opýtam sa - ale zdá sa, že ty si sa ani len nekukla do DP
    vvega o čo ide? ak chcem - poradím, ak nechcem, nechám tak, nie? myslím, že to môžeme ukončiť.
      zbaliť

    musím uviesť v DP aj príjem člena volebnej komisie?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.