Zavrieť

Porady

Daňový bonus a príjem do 2112 €

Dobry deň, potrebujem pomoc ohladom DB. Z-nec zacal u nas PP od 7.10.2014 z našej firmy mal za minulý rok príjem 1240 €, do 6.10.2014 bol evidovaný na ÚPSVaR + mal dohodu z ktorej mal príjem za r. 2014 len 40,00 €.
Má dve deti na ktoré si chcel uplatnyt DB. Aj mi doniesol potrebné doklady (rodné listy, potvrdenie o návšteve školy), ale v programe som zabudla zafajknúť DB tak som mu DB nevyplatila. Robím mu ročné zuctovanie dane za r. 2014 a neviem či mu môžem za mesiace Okt., Nov., Dec. 2014 vyplatiť DB keď mal príjem len 1280 €.
Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Nemozes, ty si mala opravit mzdy v jednotlivych mesiacoch.
    V RZD to uzorit nemozes.

    Kedze je tvoja chyba, ze nedostal DB aspon za tie 3 mesiace, mala by si mu to zaplatit ty.
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    ahoj33 Fuu.. tak to som si teraz dobre zavarila.
    Katy a R oj veru - riadne si si zavarila ... si predstav, žeby si bola na jeho mieste.
    ahoj33 Však mu to budem musiet dat so svojho.. co uz.. nabuduce sa lepsie pozriem...
    kn-alka nemusíš dávať zo svojho, oprav mzdy za 10,11,12, oprav prehľady, vyplať mu DB a v hlásení Vám vyjde preplatok, ktorý Vám DÚ neskôr vráti
      zbaliť

    Ivana 1511 je offline (nepripojený) Ivana 1511

    Ivana 1511
    Skús sa s ním dohodnúť, že mu neurobíš ročné zúčtovanie daní a nech si podá daňové priznanie a tam požiada o nevyplatený daňový bonus ak naň mal nárok. Poprípade mu navrhni, že mu to DP urobíš ty, keď to bola skutočne tvoja chyba.
    10 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    ivka70 Jemu ale z dovodu nizkeho prijmu ani podanim DP narok na DB nevznikne. On si mohol uplatnit len mesacny ,za tie 3 mesiace- ak v kazdom mesiaci dosiahol zdanitelny prijem aspom polovicu min. mzdy - a ten by nemusel vratit.
    DP nie je riesenim.
    ahoj33 No super.. tak som sikovna ako kukam.. :/. Inak mne to pride trosku cudne, ked mu DB nevie DÚ vyplatiť spatne.. Ale ked by som mu DB vyplatila a mal príjem len 1280 € tak DB v tom prípade vracat nemusi... Ale opačne to už nejde..
    ahoj33 Ja by som mu to DP urobila a myslím si že jemu bude jedno či mu urobím ročné, alebo DP. Ale vyplatia mu DB na danovom keď zarobil len 1280 € ?
    Tweety nárok na DB mu nevznikol, máš to už napísané. Kedže si mu ho neuplatnila mesačne,nárok na ročný DB stratil, urobila si chybu, obrala si ho oň
    ahoj33 Ved viem. Kym som písala príspevok tak sa to ukazalo...
    Badko Aj ja mám problém pri daňovom bonuse robím DP A - príjem podľa dokladov zo zamestnania 2001,51 za celý rok + 22,50 dohoda z potvrdenia mu vyplatil zamestnávateľ DB za 6 mesiacov sumu 107,05 a stále mi nedáva v DP riadok 57 . nárok len riadok 59 a následne riadok 62
    nesprávne vyplatený DB a má ho vrátiť je to správne?
    veronikasad máš dobrú kalkulačku ? 2001,51+22,50=2112?
    Badko ale áno suma 2001,51 je aj s dohodou
    Badko Odpoviem sama aj pre niekoho druhého
    a v podaní DP som to musela dať tzv. nasilu proste stále mi dávalo, že má vrátiť celý DB
    Ak zamestnanec za rok dosiahne požadovanú výšku zdaniteľných príjmov a v priebehu roka mu bol priznaný daňový bonus len v niektorých mesiacoch alebo mu nebol priznaný vôbec (neuplatňoval si ho vôbec, ani iná oprávnená osoba), má nárok na plný ročný daňový bonus. Dodatočne si ho uplatní buď u zamestnávateľa v rámci ročného zúčtovania preddavkov na daň z príjmov zo závislej činnosti, alebo sám v daňovom priznaní.
    Ak zamestnanec nedosiahne za rok požadovanú výšku zdaniteľných hrubých príjmov zo závislej činnosti a bol mu v priebehu roka priznaný daňový bonus len v niektorých mesiacoch, nestratí po skončení roka nárok na už priznaný bonus. Jednoduchšie povedané, v ročnom zúčtovaní sa mu bonus nezoberie alebo si sám môže uviesť maximálne už uplatnenú výšku bonusov v daňovom priznaní.
    kn-alka áno, aj tu sa rozoberala táto téma:http://www.porada.sk/t261724-ma-naro...ovy-bonus.html
      zbaliť

    Daňový bonus a príjem do 2112 €

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.