Zavrieť

Porady

starý dom a veniec

Ahojte poraďáci. Chcem robiť na starom asi 70 ročnom dome veniec a novú strechu. Tieto domy nemajú základy a tak mi poradili, aby som robila veniec s konzolou. Vie mi niekto poradiť, čo to je? ďakujem Iveta
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    chandler je offline (nepripojený) chandler

    chandler
    mozem ta len ubezpecit, ze to nie je jasne ani spickovemu odbornikovi v stavebnictve takze sa ich kludne spytaj, co si pod tym predstavuju a ako by im "veniec s konzolou" vedel pomoct nahradit chybajuci zaklad

    viktorviktor je offline (nepripojený) viktorviktor

    viktorviktor
    najskôr to bude ukotvenie výstuže do priečnych múrov, aby pod váhou krovu nepraskali múry, pozri obr 13, aj ostatné
    http://www.asb-portal.cz/stavebnictv...-kotveni-krovu
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    chandler to urcite nie je ono. strecha bude nova.
    viktorviktor do venca sa dá výstuž, ktorá sa ukotví do priečnych múrov, veniec sa ukotví preto aby sa vrchná časť nosných múrov pod hmotou strechy neodtŕhala od nenosných múrov,
    marjankaj Ako to súvisí s chýbajúcimi základmi?
    chandler viktor ver mi. urcite to nie je ten problem co riesia. ale v podstate je to jedno, zaklad vencom nenahradis. treba to robit tak ako command.
    viktorviktor samozrejme, no dotaz bol "čo je veniec s konzolou", a tiež vídávam dom z nepálenej tehly, podpílený s izoláciou a pridané podkrovie, izby sú mierne znížené.
      zbaliť

    command je offline (nepripojený) command

    command
    Mam podobny dom stary cca 140€ miesanica nepalenych palenych tehal a kamenov ale rozhodol som sa o podkopanie murova vybetonovanie novych zakladov casosovo narocne ale casu mam dost

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.