Zavrieť

Porady

Časové rozlíšenie nákladov

Ahojte poradaci, akosi sa stracam v tejto problematike a potrebovala by som poradit s fakturou za najom FO, ktoru som obdrzala 1.12.2014 a je za obdobie decembra 2014, ale uhradena az v roku 2015. Prosim Vas ako tuto fakturu zauctujem v roku 2014 v podvojnom uctovnictve? Budem uctovat doslu fakturu na 518/321 a do danoveho priznania mi to pojde ako pripocitatelna polozka na riadok140? A ako to dostanem do nákladov v roku 2015?
Naposledy upravil macula : 07.03.15 at 18:03
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    karakul je offline (nepripojený) karakul

    karakul
    Do nákladov roku 2015 to nedostaneš nijako, lebo nájom účtuješ do nákladov roku 2014 - to snaď nechceš mať jeden náklad v 2 účtovných obdobiach?
    Pripočítateľná položka k DPPO za jeden rok je odpočítateľná položka v inom roku (v roku splnenia podmienky daň. uznateľnosti) - a nie je predmetom účtovníctva.
    macula Dakujem velmi pekne

    KloferHladny je offline (nepripojený) KloferHladny

    KloferHladny
    518/321 a pripočítať na riadku 140 DPPO. Po úhrade v roku 2015 v DPPO uviesť na riadku 270 (znížiť základ dane). Asi dotyčná firma nie je platcom DPH (iba pripomínam, že na riadku 140 sa uvádza suma bez DPH)
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    cinky16 Teraz som sa stratila ja,čo chcete pripočítavat k dp?keďže je to náklad roku 2014,odkedy sa v podvojné.účtovníctve sleduje,ci je fa uhradená alebo nie?veď ostane ako zväzok a prenesie sa do roku 2015.prosím,nech moto niekto vysvetlí
    katka 23 správna je odpoveď od karakul, a ty uvažuješ tiež správne
    cinky16 Ja len nerozumiem,prečo to treba pripocitat v roku 2014 a potom odpočítať v roku 2015
    macula najomne platene FO ide do danovych nakladoch az po uhrade, a kedze najom nebol zaplateny v roku 2014 musi to byt pripocitatelna polozka a nemoze byt nakladom roka 2014....
      zbaliť

    cinky16 je offline (nepripojený) cinky16

    cinky16
    Vsak už nie je povinné časové rozširovanie....podľa toho o akú účt.jednotku ide,a napíšte prosím v akom paragrafe sú uvedené pripočítat.a odpocit. Položky,čo sa týka casoveho rozlisenia.
    KloferHladny O časové rozlíšenie v účtovníctve neide, to je jednoznačne v roku 2014. Ovšem Zákon 595/2003 v znení platnom do 31.12.2014 má §19 odst 4 ktorý hovorí o tom, čo môže byť daňovým výdavkom. A nájomné platené fyzickej osobe ide do uzanteľných nákladov až po úhrade.

    Časové rozlíšenie nákladov

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.