Zavrieť

Porady

MA INVALIDNY DOCHODCA KTORY SA ZAMESTNAL ALE NEMA NAROK NA ID PLATIT INVALIDNE POISTENIE?

dobry den mam taku otazku:som uznany za invalidneho na viac ako 70% stym že nemam narok na ID lebo som nesplnil podmienky takže ani nikdy nebudem mať narok na ID, ale zamestnal som sa. otazka:musim platit odvody za invalidne poistenie?
Naposledy upravil jurko jurkovič : 09.03.15 at 08:07
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    áno.
    pozri si napr v zákone o SP resp na stránke SP - cit:
    * Poistné na invalidné poistenie neplatí:

    poistenec, ktorý je dôchodkovo poistený po priznaní starobného dôchodku alebo predčasného starobného dôchodku alebo ak je poberateľom výsluhového dôchodku podľa osobitného predpisu a dovŕšil dôchodkový vek

    zamestnávateľ za zamestnanca, ktorý je dôchodkovo poistený po priznaní starobného dôchodku alebo predčasného starobného dôchodku alebo ak je poberateľom výsluhového dôchodku a dovŕšil dôchodkový vek.
    7 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    jurko jurkovič takže mam platit aj ked nemam narok a ani nikdy nebudem mať?
    Katy a R jurko - ja som doteraz platila vyše 30 rokov invalidné poistenie - a žiadny ID nemám, a dúfam, že ani nebudem mať.
    - v tvojom prípade sa možno dá spätne doplatiť (keď si málo rokov platil) ? - aby si dostal ID...
    jurko jurkovič ja nemožem doplatit lebo mi ani nevychadza ale ide oto že mam platit aj ked nikdy nebudem mat narok?
    Katy a R tak isto , ako všetci ostatní, ktorí nikdy nebudú mať nárok na ID (podľa platného zákona) .
    ale ak chceš - daj sem údaje o priebehu tvojich poistení (a čo si robil?) - oplatilo by sa možno niečo doplatiť - hlavne ak to nebude veľa??
    jurko jurkovič nemožem doplatit lebo nemam čo.chybuje my cca 900dni ale doplatiť možem len cca 600dni
    Katy a R - aha - nemáš vhodné doby? - ani štúdium by sa nenašlo, ani na PNke si nebol ? , ani v evidencii UP.... (žeby sa fakt nič nenašlo? - čo si vlastne robil, ak to nie je tajné?)
    jurko jurkovič nie niesu take možnosti.to je tak ako keby som sa chcel poistit v nejakej poistovni proti trvalej invalidite a pritom už invalidny som
      zbaliť

    MA INVALIDNY DOCHODCA KTORY SA ZAMESTNAL ALE NEMA NAROK NA ID PLATIT INVALIDNE POISTENIE?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.