Zavrieť

Porady

DPFO typ B - kde vsade zapisat stratu?

Prosim vas, ak mam prijem zo zavislej cinnosti za rok 2014, a nulovy prijem zo zivnosti (ale mam vydavky) - cize som dosiahla stratu (zivnost zalozena v roku 2014).. Vyplnam nejake riadky na strane 7 DP typ B? A ako vyplnim stranu 8? Uvadza sa strata aj v inych riadkoch ako 40 a 44?
Podla mojho uvazovania stranu 7 nevyplnam, stranu 8 vyplnim len pomocou udajov zo zamestnania, kedze prijmy zo zivnosti su nula. Dakujem za pomoc
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    DAPORA je offline (nepripojený) DAPORA

    DAPORA
    Dobrý deň,
    tak ako hovoríte, strata sa vypĺňa na riadkoch 40 a 44, nie som si vedomý toho, aby sa vypĺňala ešte niekde.

    Môj múdry daňový program ma nepustil cez stranu 7 kým som nevyplnil riadky 69,70,71 aj keď len nulou.

    Čo sa týka strany 8 môžem len odporúčať čítať, čo sa Vás týka.

    Ak ste mali IBA príjem zo závislej činnosti vyplníte na r. 73 - základ dane z príjmov z r.36,

    na riadku 74 si uplatníte NČZD (3803,33) a samozrejme riadky 75,76,77 ak sa Vás týkajú,

    v riadku 78 spočítate riadky 74 až 77 no maximálne do výšky základu dane na riadku 73 (čo znamená, že ak by ste mali základ dane napr. 3000€ a NČZD je 3803,33, tak na riadku 78 si môžete uplatniť nezdaniteľné časti do výšky 3000€)

    potom pokračujete riadkom 79, 80, a 94
    Mimiska Dakujem velmi pekne za vycerpavajucu odpoved velmi ste mi pomohli

    kn-alka je offline (nepripojený) kn-alka

    Jarka jméno mé :) kn-alka
    Stratu zo živnosti uvedieš len po r.44
    Potom vyplňuješ už len od r.73
    Mimiska Dakujem Jaruska

    DPFO typ B - kde vsade zapisat stratu?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.