Zavrieť

Porady

XIV. ODDIEL - MIESTO NA OSOBITNÉ ZÁZNAMY DAŇOVNÍKA

Dobrý večer!
Potrebovala by som poradiť, ako vyplniť XIV. ODDIEL - MIESTO NA OSOBITNÉ ZÁZNAMY DAŇOVNÍKA daňového priznania typu B. Živnostník má príjmy len zo zahraničia, (každý mesiac vystavil faktúru zahraničnému odberateľovi). Musí do XIV. oddielu uvádzať tie príjmy?
Ďakujem za pomoc.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    kn-alka je offline (nepripojený) kn-alka

    Jarka jméno mé :) kn-alka
    Ak pracuje na SLOVENSKÚ živnost, tak sa oddiel XIV. nevypĺňa.

    Tam sa uvádzajú len príjmy zo zahraničnej živnosti a odvody uhradené v zahraničí - NIE slovenské.

    .... to keď sa niekto zaoberá zahraničným obchodom s 10 štátmi, bude zvlášť evidovať, ktorú faktúru do ktorého štátu vystavil? .... a aké výdavky sa tam teda uvádzajú, aké odvody?....

    Máš slovenskú živnosť, sú to slovenské príjmy. Príjmy plynúce zo zahraničia znamenajú zahraničnú živnosť (kde odvádzaš aj zahraničné odvody) alebo pracovný pomer v zahraničí (kde takisto odvádzaš odvody zo mzdy)
    Naposledy upravil kn-alka : 19.03.15 at 05:42
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    heli88 Tiež to chápem takto, len nerozumiem prečo účtovníčka min. rok manželovi so slovenskou živnosťou,odvody slovenské vypisovala XIV. oddiel, mal vystavené faktúry na prácu vykonanú v DE a PL pre slov.odberateľa. Iná účtovníčka to známemu tiež uvádzala.
    kn-alka .... poraď jej, nech sa kukne na poradu
    heli88 vďaka
      zbaliť

    janiely je offline (nepripojený) janiely

    účtovníčka janiely
    áno samozrejme, uvádza sa to tam.
    uvedie sa tam kód krajiny,
    § - podľa toho aký druh príjmov, napr. príjmy z podnikania § 6, ods. 1,
    suma brutto príjmov,
    suma výdavkov.

    Textové doplnenie je možné v rámčeku pod tabuľkou.
    6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    heli88 Môžem sa opýtať, či do sumy výdavkov idú aj zaplatené odvody na Slovensku a akým spôsobom priradiť výdavky ak má príjmy z viacerých krajín?
    janiely samostatne do každého riadku, krajinu zvlášť aj podľa druhu príjmu. v tejto tabuľke len odvody z príjmov zo zahraničia.
    v.balogova A ak danovik pouzije pausalne vydavky ako vypocita vydavky do tejto tabulky?
    v.balogova Na inom mieste som sa docitala, ze sa tam uvadzaju zahranicne prijmy, ale len tie na zahranicnu zivnost, nie na slovensku...
    heli88 Tiež som si tak myslela, ale stretla som sa s tým, že sa uvádzajú aj príjmy na slovenskú živnosť, ak zdroj príjmu, alebo miesto výkonu práce je zahraničie, len mi stále nie je jasné ako presne priradiť výdavky k danému príjmu...
    v.balogova Mam tiez zahranicne prijmy a pausalne vydavky, slovenska zivnost. Rozhodla som sa na zaklade prestudovania tu na porade to v osobitnych zaznamoch neuvadzat.
      zbaliť

    XIV. ODDIEL - MIESTO NA OSOBITNÉ ZÁZNAMY DAŇOVNÍKA

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.