Zavrieť

Porady

Ako fotiť na diapozítivy?

AHOJTE! Už dlhšie ma láka vyskúšať fotenie na diapozítivy, ale vôbec neviem ako na to... skúšala som googliť, ale nedopracovala som sa k ničomu, z čoho by som bola múdrejšia. Je tu niekto, kto má s takýmto fotením skúsenosti? Aké príslušenstvo k tomu potrebujem, príp. kde ho zoženiem? Vďaka za všetky odpovede!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Chobot je teraz online Chobot

    Chobot
    Neviem, čo presne chceš vedieť. Ja som z doby, kedy sa ešte na diapozitívy fotilo, dokonca si pamätám ešte aj čierno-biele fotky, ktoré sme dávali vyvolávať do fotoslužby.

    čo k toomu potrebuješ? Fotoaparát na 36 mm film a materiál na fotenie - diapozitívny film:

    http://www.fotovideoshop.sk/shop/act...via-100f.xhtml

    http://www.ab-com.cz/1-fujifilm-velv...-_d497446.html

    Nafotíš, necháš vyvolať a máš dia - môžeš premietať. Problém je s vyvolaním - čím ďalej, tým menej miest je, kde ti ho vyvolajú.

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Neviem, co ta na tom laka.
    Z vlastnej skusenosti ti poviem, ze je to dost neprakticke. Mam doma z pred nejakych 30-tich rokov,asi 3 igelitky plne diapozitivov, fotila som tak par rokov. Ale vtedy este neboli take moznosti,ako dnes.
    Pozreli sme si ich mozno, raz,dva krat,potom sa nam uz nikdy nechcelo rozkladat premietacku a vsetko okolo toho...
    Niet nad klasicku fotku na fotopapieri!

    januarq8 je offline (nepripojený) januarq8

    januarq8
    Okrem (samozrejme) fotoaparátu na klasický kinofilm (predpokladám, že na väčší formát fotiť nebudeš) potrebuješ inverzný film (teda taký, na ktorom je obraz v skutočných farbách a nie v negatíve). Pri výbere filmu treba pozerať na to, či je určený pre denné alebo umelé svetlo - podľa toho, či chceš fotiť vonku (prípadne s bleskom), alebo vnútri pri umelom osvetlení. To umelé osvetlenie by ale malo tiež spĺňať určité kritériá na teplotu svetla a spektrum, aby farby na obrázkoch zodpovedali skutočnosti. Asi by bolo lepšie, keby si napísala čo k tomu už máš a čo konkrétne nevieš, lebo takto je to príliš všeobecná otázka. IMHO, v dnešnej dobe to ani nebude lacná záležitosť.

    Ako fotiť na diapozítivy?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.