Zavrieť

Porady

Potvrdenie o zd. príjmoch

zamestnanec mi musí predať iba originály alebo úradně overené kópie?
Keď mi dá obyčajné kópie, nemusím mu robiť ročné zúčtovanie?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Ak o RZD požiadali ,musíš ho spraviť, inak hrozí zamestnáv. sankcia. Stačí kopia dokladov.
    klerak na tomto online seminári:

    http://www.uad.sk/33/rocne-zuctovani...wpJXiU/?serp=1

    hovorí pani o origináloch alebo úradne overených kópiách..

    mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

    mzdarka renca
    prečo by ti nemal dať originály? jemu sú nanič. kópie nech si nechá on, ak ich chce za každú cenu mať.

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    Zákon neukladá zamestnancovi predložiť originály potvrdení, alebo ich úradne overené kópie na účely vykonania ročného zúčtovania dane.

    Ak pri podaní daňového priznania je možné doložiť kópie potvrdení, trvanie na "predaní" originálu alebo úradne overenej kópie zamestnávateľovi je šikanovanie zamestnanca.

    kn-alka je offline (nepripojený) kn-alka

    Jarka jméno mé :) kn-alka
    Mimo témy:

    nepočul si o vete: nevydávať originály z ruky ...... týka sa to všetkých možných dokumentov.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    klerak Teda aj zapoctovy list staci kopia?
    kn-alka zamestnávateľovi je načo zápočtový list od predchádzajúceho zamestnávateľa? už dávno sa nespočítavajú roky zamestnania, ani k výpočtu nároku na dovolenku zápočet rokov nepotrebuješ.... maximálne na to, či zamestnanec nemá nejaké zrážky zo mzdy-exekúcie.... ale aj to ťa hneď exekútor kontaktuje, že treba zrážať zo mzdy, ak má zamestnanec nejaké podlžnosti
    kn-alka ja osobne som nikdy žiadnemu zamestnancovi nezakladala do osobnej zložky originály - vždy len fotokópie - originál vrátiť
      zbaliť

    Potvrdenie o zd. príjmoch

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.