Zavrieť

Porady

Daňové priznanie typu B - SZČO

Vyplnila som daňové priznanie typu B za rok 2014. SZČO skončil podnikanie v máji 2014, daňovú stratu z roku 2013 som uplatnila celú a uviedla na riadku 67. Urobila som chybu, keď som vyplnila aj riadok 65 - na ktorom sa uvádza 1/4 daňovej straty za rok 2014. Daňové priznanie som už odoslala s hláškou že na riadku 67 je chyba (to je tá plná výška straty z r. 2014). Prosím poraďte, v prípade, že by som musela opravovať DP čo mám opraviť. Ďakujem veľmi pekne.
5 komentárov     zbaliť
kn-alka Tak keď mal stratu za rok 2014, načo uplatňuješ stratu z predchádzajúcich rokov?
kn-alka treba podať opravné DP
elenka Prepáčte, ja som to zle uviedla : daňová strata je z roku 2013, na riadku 65 na ktorom sa uvádza 1/4 daňovej straty z roku 2013 som uviedla 1/4 daňovej straty 2013 a - na riadku 67 som dala plnú výšku daňovej straty z roku 2013, korú som aj odrátala a práve r. 67 mi hlásil chybu
kn-alka a prečo si na 67 dala plnú výšku? nárok je na tú 1/4

OPRAVIŤ !!!
elenka dakujem, uz chapem, zle som sa vyjadrila, strata bola z r. 2013 a nemoze sa uplatnit cela iba 1/4 uz som si to zistila, dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Ociviste je offline (nepripojený) Ociviste

    Ociviste
    Dobry vecer. Mam este otazocku. Ked mam v DP z 2013 stratu. V DP z roku 2014 to uctujem iba do riadku 67? Ide o SZCO. Dakujem za odpoved.
    Naposledy upravil Ociviste : 30.03.15 at 19:38
    Ociviste Akurat citam uplatnenie danovej straty. Ak som dobre pochopila. Ak ma SZCO danovu stratu napr. vo vyske 2400 Eur za rok 2013. V danovom priznani 2014 si moze uplatnit iba 1/4 z danovej straty? Cize 600 Eur? Dakujem za odpoved

    Daňové priznanie typu B - SZČO

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.