Zavrieť

Porady

Živnostník... Daňové priznanie

Dobry deň,, chcel by, som sa opýtať že bol som momentálne na daňovom úrade a povedali mi aby som vyplnil koľko som zarobil, problém je v tom ze som si faktúry neodkladal , takže nemám žiadne potuchy koľko som zarobil. Peniaze mi išli na ruku, žiadna zmluva nebola (ústna). Vedeli by ste mi poradiť alebo co mam robiť?

Ďakujem dopredu.
15 komentárov     zbaliť
veronikasad nesranduj, do 1. apríla je ešte pár týždňov ...
Štefan Cibo Budinský Nepochopil som --
veronikasad ani ja som nepochopila tvoj príspevok. Robíš si z poraďákov srandu, alebo z faktúr lietadielka ?
Štefan Cibo Budinský Nechápem prečo by som si robil, pýtam sa fakt, jednoducho nemám žiadne faktúry odložene, prvá výplata išla na účet, to mám (108€) ale ostatné nemám. Nikto mi s tým nevie pomôcť? Viem vám dať aj DIČ / IČO hocičo
veronikasad akú radu tu očakávaš ?
veronikasad načo mi bude tvoje IČO a DIČ ? Tak obehni ľudí, ktorým si faktúry vystavil, nech ti urobia kopiu. Robím účto už takmer 30 rokov, ale s týmto som sa ešte nestretla.
veronikasad v akej oblasti podnikáš ?
Štefan Cibo Budinský Podnikal som - 19.2.2015 zrušená živnosť -- Informatívne testovanie, meranie, analýzy a kontroly
marjankaj No vidno, že u nás môže "podnikať" naozaj kde-kto.
Štefan Cibo Budinský Stačí 5€ a občiansky, máte to vybavené hneď. Inak,, napísal som e-mail kde som posielal tie faktúry, uvidíme čo mi odpíšu, snáď budú nápomocný. Ďakujem za váš čas.
marjankaj Veronika DIČ mu dáš do príjmov, uplatníš výdavky 40%. ZP a SP zrejme tiež nemá doklady, teda dáš 0. Žiadny problém.
A Kažimír sa bude škeriť
Štefan Cibo Budinský Aké doklady?
veronikasad Janko, keby sme mu takto urobili DP a mal by zaplatiť daň, rýchlosťou blesku by našiel všetky stratené faktúry.
veronikasad doklady o zaplatení zdr.poistenia
marjankaj Aké doklady? No občiansky preukaz som tým nemyslel. Hoci aj o tom by som si dovolil pochybovať.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Ako živnostník si povinný viesť účtovníctvo alebo danovú evidenciu.DP urobíš na základe toho.
    veronikasad možno môže aj paušálne výdavky

    Živnostník... Daňové priznanie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.