Zavrieť

Porady

Na aké dávky v hmotnej núdzi mám nárok ?

Som sama s jedným dieťatom,v mesiaci február mi skončila podpora v nezamestnanosti,je možné,že za marec nedostanem nič,vraj len v máji za mesiac apríl,z čoho máme do mája žit?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    vitaj na porade.
    k dávke v hmotnej núdzi - a či by mohlo pár eur výjsť? kukni sem - sú tam dosť tvrdé podmienky http://www.upsvar.sk/socialne-veci-a...page_id=363675
    A tvoja otázka - že z čoho máte žiť ? - tú si treba dať sebe a otcovi dieťaťa. Najčastejšie sa ľudia živia prácou (aj keď som si nie celkom istá, či naozaj ... )
    sne Ďakujem za odpoveď,viem,že ľudia sa živia prácou,ja som už pol roka na pnke,tak nepracujem zo zdravotných dôvodov,nie preto žeby som bola lenivá,pekný deň:-)
    Katy a R - nič také som nemyslela - ale v prvom rade sa musia starať vlastní rodičia - až potom ostatní daňovníci (ktorí majú vlastné deti) prispievajú dávkou v hmotnej núdzi . Link si pozrela - podmienky sú dosť tvrdé - a môže sa stať, že to bude ozaj len pár eur.... ?
    Ale pre prípady choroby existuje nemocenská dávka - mohla si dostať tú, až potom aj dávku v nezamestnanosti. Prečo si ju vlastne nepoberala, keď si pol roka DPN?

    Na aké dávky v hmotnej núdzi mám nárok ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.