Zavrieť

Porady

Zivnost + hlavny pracovny pomer

Dobry den, som zivnostnik a som aj zamestnany. Vyslo mi privysoka suma na platenie dani kvoli pracovnemu pomeru, vraj som neplatil dan zo mzdy. A ked som zamestnany mam platit ztoho zdane?
veronikasad Na takto zadanú otázku sa nedá odpovedať. Doplň výšku príjmov zo zamestnania, úhrn zrazených preddavkov zo zamestnania a výšku základu dane z podnikania.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    kn-alka je offline (nepripojený) kn-alka

    Jarka jméno mé :) kn-alka
    Ak si nepodpísal vyhlásenie u zamestnávateľa, tak ti nestrhával daň zo mzdy.

    To však nie je chyba, nakoľko máš aj živnosť.

    Teraz podávaš DP zo VŠETKÝCH príjmoch a daň vysporiadaš.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    zlatica76 no neviem, u zamestnávateľa podpisuješ to, či si chceš uplatňovať nezdaniteľnú časť alebo nie.

    Ale samotnú daň, resp. preddavok na daň zamestnávateľ strhávať (a platiť) musí.

    Predpokladám, že u zamestnávateľa mal podpísané vyhlásenie, že mu uplatňujú nezdaniteľnú časť, ale v daňovom priznaní sa prehupol do "milionárskej" skupiny a nedokáže si uplatniť celú nezdaniteľnú časť. Teraz vlastne musí platiť daň aj za tú nezdaniteľnú časť.

    Do budúcnosti - zruš si u zamestnávateľa uplatňovanie nezdaniteľnej časti na daňovníka. Mesačne síce bude platiť o niečo vyššiu daň, ale o rok v marci by to nemuselo byť také boľavé.
    kn-alka bez podrobných informácii môžeme len dedukovať.... zadávateľ len teoretizuje, neudal žiadne čísla
    zlatica76 veď práve, ľudia si myslia, že tu máme krištáľové gule Ale pokiaľ má živnosť plus HPP tak s tou nezdaniteľnou časťou mi to vychádza ako najpravdepodobnejšie.
      zbaliť

    Anik je offline (nepripojený) Anik

    Anik
    Skôr si myslím, že sa jedná o prípad - zamestnanec - uplatnená odpočítateľná položka - a zaplatená daň
    príjem zo SZČO celý ZD zdaňovaný, nakoľko už nezvýšila odpočítateľňá položka.
    Páči sa mi
    A ked som zamestnany mam platit ztoho zdane? - a čo si si myslel ?

    palci81 je offline (nepripojený) palci81

    palci81
    No nie som uctovnik, ale zdanuje sa kazdy prijem. A ak sa neplatili preddavky na dan z HPP, tak chyba je u zamestnavatela
    veronikasad Na otázky, ktorým nerozumieš, radšej neodpovedaj ... (mínuska nie je odomňa)

    Zivnost + hlavny pracovny pomer

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.