Zavrieť

Porady

DPFO A a výška preplatku

Dobrý večer, prosím Vás, na riadku č.43 mi vyšla daň 351,11 EUR, prenesiem ju na r.56. Na r.57 uvediem nárok na DB vo výške 513,84 EUR. Na r.58 mám tým pádom 0. Zamestnávateľ v roku 2014 zamestnancovi nevyplácal DB, takže na r.59 je opäť 0. Na r. 60 uvediem sumu 513,84 EUR. Na r.61 je suma 162,73 EUR. Úhrn preddavkov na daň v roku 2014 predstavuje 832,85 EUR. Aká suma vyjde na r. 66? Ručne mi totiž vyšiel jeden výsledok a v programe iný. Ďakujem veľmi pekne za odpoveď
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Papierniková je offline (nepripojený) Papierniková

    Papierniková
    na riadku 66 máš sumu : 832,85 + treba zakliknúť žiadosť o vrátenie DB a aj preplatku dane v oddieli XI.
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    lenka.ba Ok, a je v poriadku, ak sa vrátia komplet preddavky na daň, ak v roku 2014 nepracovala 8 mesiacov a nezdaniteľnú časť daňovníka si uplatňovala 4 mesiace? Len sa chcem uistiť. Ďakujem
    kn-alka DÚ vyplatí 2 čiastky, z r.61: 162,73 a z r.66: 832,85

    preto musíš zakliknúť v žiadosti 2 políčka
    Papierniková je to v poriadku, čo sa týka DB treba splniť min. 2112 €, ale to je asi podľa tých zrazených preddavkov splnené
    juzek691 ano je to chore daň.priznanie, DB ti odpocita od vypocitanej dane a zostane ti na uhradu DB znizeny o dan, ktoru mas zaplatit, ale ak si platil preddavky na daň, tak tie ti vratia cele. U normalnych ludi by sa vysporiadala daň s preddavkami a rozdiel by ti vratili a DB by vyplatili cely, ale hold sme na SK a tu to bezi systemom miesania jablk a hruskami.
      zbaliť

    DPFO A a výška preplatku

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.