Zavrieť

Porady

má dôchodca nárok na odvedenú daň ak pracoval jeden mesiac v roku 2014?

matka poberala počas celého roku 2014 dôchodok v celkovej výške 4370 €. V mesiaci december pracovala úhrn príjmov : 638,73 €, odvedená daň 109,95 €. Má nárok na jej vrátenie? Ďakujem
Naposledy upravil erika. : 16.03.15 at 14:57
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

    Kvaka
    Má nárok, ak podá daňové priznanie, daň jej bude vrátená.
    10 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    erika. Díky Kvaka, akurát robím to DP, ale stále mi vyhadzuje chybu,že daň má byť 0€. Akú sumu mám uviesť ako zníženie základu dane? Riadok 27 som odfajkla a do riadku 28 som dala výšku dôchodku. Vyskúšala som všetky možnosti a vždy zle....prosím poraď mi...
    Katy a R však dobre ti ukazuje - daň má byť nula!
    veď prečítaj poučenie ... všetko bude preplatok dane!
    erika. nie nie...zle som sa vyjadrila...že preplatok má byť 0 €...lebo čítam všetko možné...a našla som, že nezdaniteľná časť je len do výšky 3803€ a však ona mala dôchodok až 4370? tak...asi nemá nárok
    Katy a R erika - matka predsa využije § 46 a - ve´d si učtovníčka! ja ako laik otvorím poučenie k vyplneniu DP - a postupujem presne podľa neho. nepustí. výsledok je preplatok 109 eur
    však aj daň je nula, aj NČZD je nula!
    erika. Katy tak na prd!!! účtov....jednoducho ma to nechce pustiť...elektronická služba finančnej správy..idem pozrieť ten par. a vytlačiť so poučenie... ) díky
    Kvaka Erika, nijaká suma jej neznižuje základ dane, poberala dôchodok k 1.1. 2014, tak riadky 37 až 41 nevyplňuj. Nezabudni uviesť na r. 64 úhrn zrazených preddavkov na daň, musí ti vyjsť preplatok. 109,95.
    veronikasad ktoré riadky si vyplnila?
    erika. Kvaka díky díky díky....a ked je niekto slepý ako asi ja a nevidíí, že ma preddavok zapísať tak už nič....ten riadok 64 !!!! si super máš u mňa pivko, kávičku a čoko...
    Katy a R noveď - riadok po riadku ! - keď jeden vynecháš - preplatok je v keli
    erika. tak tak Katy aj tebe díky moc
      zbaliť

    má dôchodca nárok na odvedenú daň ak pracoval jeden mesiac v roku 2014?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.