Zavrieť

Porady

vrátenie platby zo ZP a DP

Dobrý deň, v januári 2014 SZčO vrátili zlé platby zo ZP na účet, nič k tomu neposlali a preplatok si zarátali aj s platbou 12014. V DP B za rok 2014 som ponížila výdaj do ZP o vrátenie platby, čiže platby SZCO do poisťovní som ponížila, a riadok 14 DP som dala o to menší a r 15 som dala skutočné zaplatené poistne. neviem či r.14 môže byť menší ako riadok 15. neviem či to je správne.
veronikasad bol SZČO na PN-ke ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Vyžiadaj si zo ZP saldokonto, alebo si skontroluj platby cez GRID kartu
    7 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    PRIMAT ano bola na PN, a vrátili jej platby nie cez ročné zúčtovanie.
    veronikasad Ak je to poistné zaplatené bez právneho dôvodu, zaúčtuješ to ako storno VOZD v členení poistné (s mínusovým znamienkom)
    PRIMAT ja som to aj tak dala, a prílohe v r. 14 mám nižšiu čiasku ako v r.15. poučenie v DP hovorí v týchto riadkoch len o nedoplatku a nie o preplatkoch.
    veronikasad Práve preto si vyžiadaj to saldokonto, aby si na r.15 uviedla správny predpis poistného. Za obdobie PN-ky sa preddavky neplatia.
    PRIMAT ďakujem veľmi pekne.
    Mila123 Veronika, aj dnes som dostala stanovisko FS SR, že takýto príjem je iba príjmom....nie je mínusovým výdavkom....
    PRIMAT no veď tohoto sa bojím že to mám dať do ostatného príjmu. len potom mi pri paušálnych výdavkoch vychodí nižšia daň, ako keď ponížim ZP.
    Ďakujem. Prosím Vás neposlali by ste mi to stanovisko.
      zbaliť

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    Dobrý deň,

    Daňovníkovi vrátený preplatok na sociálnom poistení predstavuje ostatný zdaniteľný príjem zvyšujúci základ dane z príjmov fyzických osôb.

    ---
    S pozdravom,
    Ing. Jana Jezerčáková
    Kontaktné centrum podpory
    Finančné riaditeľstvo SR

    vrátenie platby zo ZP a DP

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.