Zavrieť

Porady

Ako zraziť súkromné hovory zo služobného mobilu

Prosím o radu. Zamestnanec má služobný mobil,ktorý používa aj na súkromné účely. Ako mu zraziť tieto súkromné hovory ? Zraziť mu to ako normálnu zrážku, alebo mu to dať ako nepeňažný príjem a bude sa mu to zdaňovať ?
7 komentárov     zbaliť
Peggynka Má dovolené používať mobil na súkromné účely?
Kysel áno, má povolené používať mobil na súkromné účely
Peggynka Komplikujete si život,prečo? Dnes sa dá kúpiť mobil za 15-20€ a v tescomobile prežije mesiac za 5€.Zrušila by som to.
Kysel Ja by som to tiež najradšej zrušila, ale majiteľ to považuje ako benefit pre manažérov...
Peggynka Benefit? Aký benefit,keď si to musia zaplatiť ?
taiko nemusia si to zaplatit, musia to mozno len zdanit. Telefon uz dnes nie nie je beneift. to bolo pred 15 rokmi. tleefon je dnes normalna pracovna pomocka ako pero, ci kopirka. Ak mi mne zamestnavatel ako manazerovi dal mobil za 20EUR s Tesco subscripciou, tak by si rychlo musel hladat noveho manazera Brat v Orange dostal pri 6 mesacnom kontrakte telefon za cca 200EUR
Peggynka Bavíme sa o súkromných hovoroch zo služobného telefónu,nie?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    IVEB je offline (nepripojený) IVEB

    IVEB
    My súkromné hovory na základe rozpisov od operátora riadne fakturujeme zamestnancovi. A on nám to platí do pokladne.
    totanka žgrloši

    Llívia je offline (nepripojený) Llívia

    Llívia
    Ak zamestnanec dostal firemný telefón s tým, že ho môže používať aj na súkromné účely, je to pre neho nepeňažný príjem, čiže zdaniť v rámci mzdy.
    Ak ho využíval na súkromné svojvoľne, spôsobil zamestnávateľovi "škodu", na ktorú sa nevystaví faktúra (nedošlo k zdaniteľnému plneniu zo strany zamestnávateľa). Tu je o tom dobrý článok https://sk-sk.facebook.com/advokatsk...54181154604062

    Ako zraziť súkromné hovory zo služobného mobilu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.