Zavrieť

Porady

vykonanie ročného zúčtovania dane

Som starobný dôchodca a pracoval som celý rok 2014 na trvalý prac. pomer. Môj dôchodok je nižší ako ročná nezdaniteľná čiastka a tak si uplatňujem nez.čiastku
Môže mi spraviť ročné zúčtovanie zamestnávateľ, alebo si musím sám podať daňové priznanie.?Zamestnávateľa som požiadal o ročné zúčtovanie,ale doporučilimi, aby som si spravil sám.
Naposledy upravil narmo : 19.03.15 at 09:19
veronikasad požiadal si zamestnávatela o vykonanie RZD písomne na predpísanom tlačive do 15.2.2015 ? Aká je výška tvojho hrubého príjmu ?
veronikasad doplň výšku príjmu, niekedy je anozaj výhodnejšie, ak si DP urobíš sám.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    AK si o RZD v termíne do 15.2. 2015 zametnáv. požiadal, spraví ho zamestnáv., ak nie a mal si príjmy nad zákonom určenú hranicu 1.901,67, máš povinnosť podať DP.
    Ak si už bol dôchodcom 1.1., máš nárok len na rozdiel medzi NČZD a dôchodkom.

    vykonanie ročného zúčtovania dane

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.