Zavrieť

Porady

Vyhlásenie

Z poslednej daňovej kontroly máme záznam o tom, že nemáme vypísané vyhlásenia k dani z príjmov. Tlačivá sú zavedené, podpísané zamestnancami, no na zadnej strane chýba dátum a podpis na ďalšie roky. Vôbec neviem ako to mám viesť, napr. ak z-nec nastúpil 01.01.2004 (čo a kde mám vpísať?) Prosím o pomoc.
Usporiadat
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

fipina
Z poslednej daňovej kontroly máme záznam o tom, že nemáme vypísané vyhlásenia k dani z príjmov. Tlačivá sú zavedené, podpísané zamestnancami, no na zadnej strane chýba dátum a podpis na ďalšie roky. Vôbec neviem ako to mám viesť, napr. ak z-nec nastúpil 01.01.2004 (čo a kde mám vpísať?) Prosím o pomoc.
Pri nástupe do zamestnania podpíše v II. časti.v III. za zdaňov. obdobie-podpíše, že nedošlo k zmenám, ak by došlo, vypíše druh zmien. V časti VI. podpíše vydané potvrdenia za zdaňov. obdobie.
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
Ak 1.1.2004 nastúpil a chce mať uplatnenú odpočitateľnú položku , tak do 31.1.2004 by ti mal vyhlásenie podpísať na 2. strane. Ak by sa udiala zmena, napr. doštudovalo by mu dieťa , tak zmenu ti nahlási a podpíše na str. 3 odst. lll. v tabuľke. Ak sa nič nedeje , tak v priebehu januára 2005 mu dáš podpísať na str. 3 vyhlásenie , že nedošlo k zmene. Podobne v roku 2006. Odstavec IV. a V. necháš podpísať , ak sa ukončí pracovný pomer.Na poslednej strane každý rok zaznačíš, či sa mu vydalo potvrdenie o zd. mzde , prípadne ostatné doklady . Ak si ich prebral osobne , treba tam jeho podpis.
Neviem či ti to takto stačí.
0 0
Ingrid G. Ingrid G.

Ingrid G. je offline (nepripojený) Ingrid G.

Keď prijímate nového zamestnanca, tento si do konca kalendárneho mesiaca po vstupe do zamestnania vypíše "vyhlásenie", v ktorom uvedie svoje údaje,... hlavne, či si uplatňuje alebo neuplatňuje nezdaniteľnú časť, ďalej vypíše, či si uplatňuje alebo neuplatňuje daňový bonus,... Vyhlásenie podpíše na II. strane + na III. strane doplní rok, dátum a podpis. Pre doplnenie ešte uvediem, že toto vyhlásenie môže mať zamestnanec vypísané len u jedného zamestnávateľa (pre prípad, ak má viacero zamestnávateľov súčasne).
Každoročne, vždy do konca januára, sa na strane III. doplní aktuálny rok, dátum a podpis. Ak nastanú nejaké zmeny, tie sa uvedú takisto na str. III.
Str. IV. slúži na to, aby Ti zamestnanec podpísal prevzatie napr. potvrdenia o zdaniteľnej mzde, prevzatie ročného zúčtovania, prevzatie potvrdenie na účely darovania 2% dane.
0 0
fipina fipina

fipina je offline (nepripojený) fipina

Tweety
Pri nástupe do zamestnania podpíše v II. časti.v III. za zdaňov. obdobie-podpíše, že nedošlo k zmenám, ak by došlo, vypíše druh zmien. V časti VI. podpíše vydané potvrdenia za zdaňov. obdobie.
takže ak nastúpil 01.01.2004 :
v časti II. : dátum, podpis
v časti III. : na obdobie 2004 ; 02.01.04 ; podpis
v časti IV. : na obdobie 2004 - vydané : potvrdenie 15.01.05
roč. zúčt. 20.01.05
potvr. o zap. 28.02.05
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

fipina
takže ak nastúpil 01.01.2004 :
v časti II. : dátum, podpis
v časti III. : na obdobie 2004 ; 02.01.04 ; podpis
v časti IV. : na obdobie 2004 - vydané : potvrdenie 15.01.05
roč. zúčt. 20.01.05
potvr. o zap. 28.02.05
Máš nejaké staré vyhlásenie.Novšie má VI.častí.
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
fipina
takže ak nastúpil 01.01.2004 :
v časti II. : dátum, podpis
v časti III. : na obdobie 2004 ; 02.01.04 ; podpis na obdobie 2005 2.1.2005
v časti IV. : na obdobie 2004 - vydané : potvrdenie 15.01.05
roč. zúčt. 20.01.05
potvr. o zap. 28.02.05
časť lll. vypisuješ v prípade zmeny - v tabuľlke alebo v prípade , že to je na ďalší rok pod tabuľkou....
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
Tweety
Máš nejaké staré vyhlásenie.Novšie má VI.častí.
Možno myslela IV.časť ako 4. stranu Vyhlásenia.
0 0
nikulik nikulik

nikulik je offline (nepripojený) nikulik

Takže na poslednej strane sa píšu všetky potvrdenia, ktoré som zamestnancovi vystavila? čiže aj naše potvrdenie, aký mal príjem napr. za minulý rok?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

nikulik
Takže na poslednej strane sa píšu všetky potvrdenia, ktoré som zamestnancovi vystavila? čiže aj naše potvrdenie, aký mal príjem napr. za minulý rok?
a,povinnosť odovzdať zamstnancovi.-áno
b, iba ak bolo robené RZ
c, iba ak požiadal o vydanie.
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
nikulik
Takže na poslednej strane sa píšu všetky potvrdenia, ktoré som zamestnancovi vystavila? čiže aj naše potvrdenie, aký mal príjem napr. za minulý rok?
Áno a buď tam dáš dátum kedy si mu to poslala, alebo dátum , kedy si to osobne prebral.
0 0
nikulik nikulik

nikulik je offline (nepripojený) nikulik

DanielaSĽ
Áno a buď tam dáš dátum kedy si mu to poslala, alebo dátum , kedy si to osobne prebral.
.......NO, takže zase mám čo robiť. A ked si nepamätam, tak to bude sranda.... Ďakujem za upozornenie.
0 0
nikulik nikulik

nikulik je offline (nepripojený) nikulik

Pišete, že aj ročné zúčtovanie sa píše na poslednú stranu. Ale každému komu som spravila RZD alebo len tomu, kto si šiel RZ robiť sám a dala som mu tlačivo.??
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

nikulik
Pišete, že aj ročné zúčtovanie sa píše na poslednú stranu. Ale každému komu som spravila RZD alebo len tomu, kto si šiel RZ robiť sám a dala som mu tlačivo.??
AK si urobila RZ si povinná mu o tom dať potvrdenie, a prevzatie toho podpíše. Čítala si pozorne môj príspevok č.10?, tam som to uviedla, kedy aké, a prečo a začo?
Naposledy upravil Tweety : 17.05.06 at 06:25
0 0
Ingrid G. Ingrid G.

Ingrid G. je offline (nepripojený) Ingrid G.

nikulik
Pišete, že aj ročné zúčtovanie sa píše na poslednú stranu. Ale každému komu som spravila RZD alebo len tomu, kto si šiel RZ robiť sám a dala som mu tlačivo.??
Pozri si poriadne IV. stranu:
máš tam: za zdaňovacie obdobie - doplníš rok
- vydané
a/ potvrdenie o ZM - ak si potvrdenie zamestnancovi vydala - dáš dátum
b/ RZ preddavkov na daň - ak si robila RZ - dáš dátum
c/ potvrdenie o zaplatení..... - ak zamestnanec žiadal - dáš dátum
.....podpis daňovníka - podpis zamestnanca
(osobne to robím tak, že zakrúžkujem a/, príp. b/, príp. c/ - aby bolo jasné, čo zamestnanec vlastne prevzal)

- zaslané
...... dáš dátum k riadku, čo si vlastne zamestnancovi posielala a podpíšeš
0 0
fipina fipina

fipina je offline (nepripojený) fipina

nikulik
.......NO, takže zase mám čo robiť. A ked si nepamätam, tak to bude sranda.... Ďakujem za upozornenie.
Na potvrdení i na RZ je dátum vystavenia, stačí, keď ho odpíšeš.

Ak som správne pochopila, str. 3, odd. III. pod tabuľkou vypisuje za-nec až v januári nasledujúci rok po nástupe a potom každý ďalší január ?
Znamená to, že pri vstupe vypíše iba dátum + podpis na 2. strane dolu (ak nie sú zmeny)?
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
Áno správne si to pochopila.
0 0
fipina fipina

fipina je offline (nepripojený) fipina

Konečne viem, ako na to. Veliká vďaka všetkým.
0 0
nikulik nikulik

nikulik je offline (nepripojený) nikulik

Určite si to ešte raz pozriem, ďakujeeeem.
0 0
skatja skatja

skatja je offline (nepripojený) skatja

Dostali sme protokol z daň.kontroly a práve v mojom vyhlásení na uplatnenie nezd.čiastkychýbal podpis za rok 2003 .Neuznali nezdaniteľnú čiastku za celý rok a vypočítali rozdiel dane.Viem, že sme porušili zákon....
Ku protokolu sa máme vyjadriť. Poradí niekto ako sa z toho vylízať?
0 0
jankasm jankasm

jankasm je offline (nepripojený) jankasm

S takým niečím som sa ešte nestretla. Asi si budeš musieť podať dodatočné DP, kde sa ti tá daň vráti.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať