Zavrieť

Porady

Daňové priznanie -prerušenie odpisovania

Ahojte poraďáci zase si neviem rady , vyplnam danové priznanie PO , a ked som si dala načítať udaje z učtovníctva tak mi Výsledok hospodárenia pred zdanením dalo celú sumu ktorá je v učtovníctve .sme v strate a chceme prerušiť odpisovanie ako to mám uviesť v danovom priznani???
Mám ten výsledok z hospodarenia pred zdanením sú sumu z učtovníctva odpočítať o danové odpisy a tým pádom sa mi v DP zníži strata?? alebo ??nerobila som to s prerušovaním nikdy tak neviem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    misa je offline (nepripojený) misa

    misa
    Nerobí sa to účtovne, ale len v daňovom priznaní. Je to riadok 150 položky zvyšujúce výsledok hospodárenia - sem dať sumu prerušených daňových odpisov. V súvislosti s tým vyplniť tabuľku B v daňovom priznaní - riadok 1 odpisy daňové bude 0, riadok 2 odpisy účtovné - to čo sa zaúčtovalo a je na účte 551, riadok 3 odpisy nezahrnuté... - tam patrí výška tých neuplatnených daňových odpisov.
    Martina Mikosová Ďakujem ,a môžem sa ešte opýtať , výsledok hospodárenia má byť v danovom priznaní ten istý ako my vyšiel v učtovníctve a iba do riadku 150 napísať tu výšku danových odpisov ??alebo výsledok hospodárenia pred zdanením si musím ponížiť v tom danovom priznani , len v učtovnej zavierke /súvaha,výkaz ziskov a strát ostane nezmeneny?? lebo tým pádom v danovom ostane rovnaká strata ako v učtovníctve a ja som to tým prerušením odpisov chcela ponížiť
    Martina Mikosová úž mi to urobilo tak ako potrebujem , Ďakujem

    Daňové priznanie -prerušenie odpisovania

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.