Zavrieť

Porady

Hrubá mzda nižšia ako v pracovnej zmluve

Môže nastať situácia, že zamestnanec, ktorý je odmeňovaný mesačnou mzdou (na zmluve ma 190,00 € - na polovičný úväzok) bude mať úhrn príjmov, resp. hrubú mzdu nižšiu, (vplyvom čerpania dovolenky) než je uvádzaná na zmluve? Je to potrebné v každom prípade dorovnať do tých 190,00 €? ĎAKUJEM
Naposledy upravil Jan Hrach : 22.03.15 at 10:44
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Moze sa to stat, ale v tvojom pripade vyzera, ze tym pojdete po minimalnu mzdu urcenu zakonom, a teda musite dat doplatok do minimalnej mzdy.
    6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Jan Hrach Ďakujem krásne za odpoveď. A v prípade, ak v danom mesiaci je aj PN aj dovolenka?Tiež urobím dorovnávku, keď pôjde hrubá mzda pod 190,00€? ĎAKUJEM PEKNE
    ivka70 Pri PN samozrejme hrubu mzdu prepocitavas pomerne k odpracovanym dnom.
    Jan Hrach Ivka, ešte ťa poprosím, pridal som k mojej otázke aj výplatné pásky za 11/2014. Zamestnanci odmeňovaní mesačnou mzdou, 1/2 úväzok a v zmluve mali plat 180,00 €. Bolo v tom prípade potrebné tiež zrobiť dorovnávku?ĎAKUJEM KRÁSNE
    ivka70 Na tablete tvoj excel neotvorim, ale logicky, ak minimalna mzda bola 352 eur, polovica je 176 eur, doplavas len, ak to nedosiahlo tuto uroven ( co pri 180 eur mzde asi nenastalo)
    Jan Hrach Ivka veľká vďaka za ochotu poradiť mi. Takto vyzerala výplatná páska.
    ODPRACOVANÉ DNI 9
    ODPRACOVANÉ HODINY 36
    DOVOLENKA - DNI 10
    PLATENÉ SVIATKY - DNI 1
    PLATENÉ SVIATKY - HODINY 4
    ODPRACOVANÉ DNI CELKOM 10
    ODPRACOVANÉ HODINY CELKOM 40
    PRIEMER - DOVOLENKA 2,0455
    ZMLUVNÝ ZÁKLADNÝ PLAT 180
    ZÁKLADNÁ MZDA 90
    NÁHRADY ZA DOVOLENKU 81,82
    HRUBÁ MZDA 171,82
    ivka70 Tam si myslim, ze mal byt doplatok do 176 eur - teda do v tom case platnej minimalnej mzdy. Ja by som ale preverila aj prepocet priemeru na dovolenku, ci bol dobry.
      zbaliť

    Hrubá mzda nižšia ako v pracovnej zmluve

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.