Zavrieť

Porady

Invalidný dôchodca

Dobrý deň!
Chcela by som sa spýtať či môže invalidný dôchodca pracovať(nie je v dôchodkovom veku, aj keď mu už veľa nechýba). Invalidný dôchodok má okolo 8 tis. Ak sa zamestná, nebude sa mu nejako krátiť invalidný dôchodok, res. zostáva mu nárok na terajších 8 tis.?
Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zita4 je offline (nepripojený) Zita4

    Zita4
    Ak je prehodnotený podľa nového zákona o sociálnom poistení (má určené percento zníženia schopnosti...), môže zarobiť hocikoľko a nikto mu nesiahne na invalidný dôchodok. Podľa zákona o sociálnom poistení už nemusí spĺňať pokles zárobku, ako to bolo v starom zákone.
    Btw, aj starobný dôchodca môže robiť, koľko vládze a nikto mu nesiahne na jeho zaslúžený dôchodok.
    Naposledy upravil Zita4 : 17.05.06 at 08:26

    malina je offline (nepripojený) malina

    malina
    Súhlasím a dodávam, že to platí aj pre tých, ktorí ešte neboli prehodnotení. Výška zárobku invalidných dôchodcov sa už nesleduje.

    Sorry, mala som zlé informácie.
    Naposledy upravil malina : 17.05.06 at 17:35

    Antonia1 je offline (nepripojený) Antonia1

    Antonia1
    malina
    Súhlasím a dodávam, že to platí aj pre tých, ktorí ešte neboli prehodnotení. Výška zárobku invalidných dôchodcov sa už nesleduje.
    Nie je pravda,že výška inv. dôchodcov, ktorí neboli ešte prehodnotení sa
    nesleduje. Ja mám ID od 11/2003 a aj v roku 2004 aj 2005 som musela posielať potvrdenie o príjme na SP do Bratislavy.

    oazas je offline (nepripojený) oazas

    oazas
    Dobrý večer,chcem sa niekoho opýtať ako dlho trva ohlasenie dôchodku
    na LPK som bol 28.2 do dnešného dna mi nič neprišlo zo SP posudkova mi povedala že mam nad 75% dakujem.

    ajobs je offline (nepripojený) ajobs

    muž ajobs
    Antonia1
    Nie je pravda,že výška inv. dôchodcov, ktorí neboli ešte prehodnotení sa
    nesleduje. Ja mám ID od 11/2003 a aj v roku 2004 aj 2005 som musela posielať potvrdenie o príjme na SP do Bratislavy.
    Áno, ale sledovanie platí to iba pre bývalých tzv. čiastočných invalidných dôchodcov. Úplní ID môžu pracovať bez obmedzenia.

    ajobs je offline (nepripojený) ajobs

    muž ajobs
    oazas
    Dobrý večer,chcem sa niekoho opýtať ako dlho trva ohlasenie dôchodku
    na LPK som bol 28.2 do dnešného dna mi nič neprišlo zo SP posudkova mi povedala že mam nad 75% dakujem.
    Neviem, čo myslíš tým "ohlásením dôchodku". Ak to, že do akého termínu ti má SP poslať rozhodnutie o stupni prehodnotenia, tak na to nie je žiadny zákonný termín, poznám prípady dlhé aj 1 rok.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.