Zavrieť

Porady

Exekútor - úroky

Syn dostal obsielku od exekútora na zaplatenie dlhu Home creditu. Súma sa vyšplhala (úroky) veľmi vysoko. Na exekútorskom úrade mi poradili, aby som napísala žiadosť do Home creditu o odpustenie, prípadne zníženie úrokov. Viete mi poradiť, čo má taká žiadosť obsahovať? Ďakujem pekne.
Mila123 napíš žiadosť, ale teraz ti "hovorím", že nič ti neodpustia.....
taiko preço mas pisat ziadost Ty, ked dlznikom je syn? Nemaj mi to prosim za zle, nechcem nejak rypat, ale ci by sa o svoje dlhy nemal postarat sam, mozno potom bude lepsie rozmyslat, kym si narobi nove.
Ale obavam sa, ze ja by som ziadne uroky dlznikovi neiodpustil. A podla mna ani HomeKredit tak neucini, nema preco.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    Ak to už má v rukách exekútor, treba čím skôr zaplatiť, myslím ak to stihneš v termíne, tak ušetríš niečo na jeho odmene - ak to má vo výzve uvedené.

    expeeert je offline (nepripojený) expeeert

    expeeert
    Oni z tých úrokov žijú, takže sotva niečo odpustia, zvlášť už keď je to u exekútora...
    "Znížiť" sa dajú jedine tak že to čím skôr splatí, lebo ďalej to bude už len rásť...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.