Zavrieť

Porady

nárok na stravný lístok

dňa 28.01.2015 ma zamestnávateľ vyslal na pracovnú cestu, ktorá trvala od 11.00 hod. do 15.00 hod. vyúčtoval som si cestovné náhrady za spotrebu automobila, keďže som bol na vlastnom + amortizáciu 0,183 za každý kilometer v ten deň som odpracoval na svojom pracovisku 3 hodiny, t.j. od 08.00 do 11.00 mám nárok v tomto prípade na stravný lístok alebo na cestovné náhrady??? zamestnávateľ mi poskytol na tento deň stravný lístok je to správne???
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    Áno je to správne
    Pracovná cesta trvala len 4 hodiny, nárok na stravné pri tuzemskej PC je od 5 hodín.

    Ak by ale zamestnávateľ zabezpečoval stravovanie napr. vo vlastnom stravovacom zariadení a z dôvodu PC by si nemohla obed odobrať, v tom prípade by ti mohol vyplatiť stravné pre časové pásmo 5-12 hodín.

    Nárok na stravný lístok ti vznikol, pretože aj keď na pracovisku si bola len 3 hodiny, čas strávený na PC v rámci tvojho pracovného času sa berie ako odpracovaný a teda si splnila podmienku výkonu prác viac ako 4 hodiny.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Nárok na stravné podľa Zákona o CN nemáš, kedže PC netrvala aspoň 5 hodín. Ak si dostal stravný lístok, zamestnáv. urobil správne. Pretože pri odpracovaní 3 hodín nemáš nárok na zabezpečenie stravy, ale nedostal si stravné, a PC sa považuje za odpracovaný čas.. Môžeš byť teda spokojný. SL by si nemohol dostať len v prípade, ak by si napr. odpracoval 3 hodiny a 5 hod. bol na PC, za ktorú by si dostal stravné podľa Zákona o CN..
    Naposledy upravil Tweety : 25.03.15 at 09:09

    nárok na stravný lístok

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.