Zavrieť

Porady

ako zabratit nechcenym steniatkam?

ahojte,
uz davnejsie som si zajednala stena s PP - psika, a coskoro by som si ho mala ist zobrat. medzitym som vsak nasla tulave stena - fenku. nik sa k nej nehlasil a tak zostala u nas. teraz budu obaja cca v rovnakom veku, ale ked trochu vyrastu rozhodne nechcem steniatka. rozmyslam, ze dam fenku vykastrovat, len neviem, ci to bude stacit. nechcem, aby si pes aj tak zvykol na nu skakat (bude mat na to vobec dovod, ked bude kastrovana?). alebo by som mala dat kastrovat aj psa? ( vystavovat ho nechcem). prosim, poradte najlepsie riesenie.
dakujem vopred
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Nuž teda neviem..... ale poznáš pojem http://pes.eu.sk/kastracia/ ?
    Takže smer MVDr.........
    Ak dáš fenku - "chlapec si "užije" svoje bez následkov (na susedov sa vykašľať).
    Ak dáš psa - fenka niečo "chytí" od susedov .....
    Ak dáš oboch - máš pokoj....

    Terezia13 je offline (nepripojený) Terezia13

    Terezia13
    ak bude fenka kastrovaná, pes na ňu nebude mať dôvod skákať, u nej nebude žiaden náznak párenia, ale aby pes nemal problémy s "vôňami" od susedov a susedky ho nelákali, bude dobré naraz obidvoch dať vykastrovať, potom ale pozor na váhu, takéto psy majú tendenciu priberať

    ako zabratit nechcenym steniatkam?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.