Zavrieť

Porady

Daňové priznanie B a preplatok z ročného zúčtovania dane

Zamestnankyni urobila firma ročné zúčtovanie dane. Vyšiel jej preplatok na dani. Ona ale mala príjmy aj zo sprostredkovateľskej činnosti a musí podať daňové priznanie B. Ako vyplniť priznanie, myslím, že opravné, pretože je ešte v lehote. Mám príjem zo ZČ normálne zadať do DP? Čo s preplatkom, ktorý už u zamestnávateľa mala vyplatený. Kde to mám uviesť v daňovom priznaní?
Ďakujem veľmi pekne
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Do zrazených preddavkov uvádzaš daň uvednú v RZD - úhrn zrazených preddavkov na Potvrdení o zdan.mzde si nevšímaš (všetky údaje do DP dávaš z RZD). Preplatok z RZD neuvádzaš nikde, ten už je vysporiadaný.
    8 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    ekofin Ďakujem, ale nevadí, že v daňovom mi figuruje ten preplatok na riadku 110? Daň jej vyšla nulová, pretože ZD bol niečo okolo 2400 eur pred uplatnením NČZD. Neuvádza sa nikde, že ten preplatok už bol vrátený?
    ekofin Alebo vlastne stačí, keď priloží k daňovému ii. časť ročného zúčtovania a tam to bude jasné, že daňový preplatok bol vysporiadaný, keď vlastne nevyznačím v daňovom , že chcem preplatok vrátiť?
    veronikasad akú sumu si dal do r.104 ? údaj z Potvrdenia o zdanitelnej mzde ?
    ekofin nemám potvrdenie o zdaniteľnej mzde. Mám ročné zúčtovanie preddavkov a II. časť, kde zamestnávateľ potvrdil, že preplatok bol vrátený. Na r. 104 som dala sumu, ktorú zrazil zamestnávateľ, čiže riadok 14, RZD. Celkovo to vyzerá takto: § 5 HP 1858,72, odvody 248,99, preddavky na daň 126,37. ZD z príjmov podľa § 6 831,56. Základ dane na r. 73 je 2441,29, riadok 74 3803,33, r. 104 je 126,37 a r. 110 - 126,37. Tých 126,37 jej zamestnávateľ vrátil.
    Ďakujem za trpezlivosť.
    veronikasad Nie je to správne. Pri príjme ktorý uvádzaš na r.06 RZD musíš mať nulu. Tak r.104 bude tiež nula
    ekofin o.k. na r. 06 RZD mám nulu. čiže na r. 104 ten preddavok z riadku 14 RZD neuvádzať? Ďakujem veľmi pekne. Teraz by to malo byť správne. Urobila som to tak a výsledok je nula. Super.
    veronikasad Preddavok je už vysporiadaný,neuvádzaš ho v DP.
    ekofin Ešte raz vďaka. Už to mám aj vytlačené.
      zbaliť

    Daňové priznanie B a preplatok z ročného zúčtovania dane

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.