Zavrieť

Porady

Môže mi štátna škola neumožniť vstup do jej priestorov ?

Môže mi riaditeľ štátnej školy zakázať vstup do budovy školy, prípadne vykázať ma z jej priestorov, napriek tomu, že som zapísaný v v knihe návštev, aj keď nenarúšam vyučovací proces ? Ide predovšetkým o novinársku činnosť alebo o občiansku aktivitu.
Na aký zákon sa môžem odvolať.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Moze ti to neumoznit, v ramci bezpecnosti ziakov moze mat taketo opatrenia.
    Ak chces robit reportaz, poziadaj riaditela o vstup.

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    A) Neupresnil si, v ktorej dobe sa domáhaš vstupu. Ak je to počas vyučovacieho procesu - kľudne môže.
    B) Neupresnil si, o akú presnú aktivitu ide. Ak ide o zbieranie "kuriozít" - tak môže. Ak chceš informácie - tak postupuj podľa zákona o prístupe k informáciám. Ak chceš osobnú návštevu - ohlás sa.
    C) Po škole žiadna osoba, ktorá tam nie je zamestnaná, nemá bez doprovodu a bez vedomia čo hľadať. Škola nie je holubník.
    romhiq takže škola je nedobytná pevnosť, v ktorej si riaditeľ môže robiť čo chce, šafáriť ako chce z mojich peňazí a ja ako občan tohto štátu nemám právo ani vstúpiť do tej budovy ?
    ivka70 Skola je v prvom rade vychovna institucia, ktora zodpoveda za bezpecnost deti v case vyucovania.
    Jej kontrolu a pripadne safarenie s peniazmi riesia ine organy, nie samozvany obcas s pastikom obcianskej ci novinarskej aktivity.
    A pobytom v budove skoly tak ci tak safarenie s peniazmi neodhalis.

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    ...vyber si ...

    § 153
    Školský poriadok

    (1) Riaditeľ školy alebo školského zariadenia vydá školský poriadok po prerokovaní s orgánmi školskej samosprávy a v pedagogickej rade. Školský poriadok upravuje najmä podrobnosti o
    a) výkone práv a povinností detí, žiakov a ich zákonných zástupcov v škole alebo v školskom zariadení, pravidlá vzájomných vzťahov a vzťahov s pedagogickými zamestnancami a ďalšími zamestnancami školy,
    b) prevádzke a vnútornom režime školy alebo školského zariadenia,
    c) podmienkach na zaistenie bezpečnosti a ochrany zdravia detí a žiakov a ich ochrany pred sociálnopatologickými javmi, diskrimináciou alebo násilím,
    d) podmienkach nakladania s majetkom, ktorý škola alebo školské zariadenie spravuje, ak tak rozhodne zriaďovateľ.
    http://www.vyvlastnenie.sk/predpisy/skolsky-zakon/
    ------------------------------------------------------------------------------

    § 4
    Akademické slobody a akademické práva

    (3) Na zabezpečenie akademických práv a akademických slobôd na vysokých školách sa zaručuje nedotknuteľnosť akademickej pôdy vysokých škôl okrem prípadov ohrozenia života, zdravia, majetku alebo prípadov živelnej pohromy. Akademickú pôdu tvorí priestor vymedzený nehnuteľným majetkom, ktorý vysoká škola vlastní, spravuje, má v nájme alebo kde sa plní poslanie a hlavné úlohy vysokých škôl a fakúlt. Vstup orgánov činných v trestnom konaní na akademickú pôdu povoľuje rektor.
    http://www.vyvlastnenie.sk/predpisy/...okych-skolach/
    Príspevok zbalený
    spam

    Môže mi štátna škola neumožniť vstup do jej priestorov ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.