Zavrieť

Porady

Ročné zúčtovanie dane 2014

Dnes 30.3.2015 mi zamestnankyňa doniesla l potvrdenie na uplatnenie nezdaniteľných časti základu dane na manžela, ktorý je vedený na úrade práce od 22.10.2011. Dátum na potvrdení z Úradu práce je z 27.3.2015. Môžem jej uplatniť túto nezd. čiastku na manžela v jej RZD za rok 2014 (žiadosť mi odovzdala do 15.2.2015).
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    kn-alka je offline (nepripojený) kn-alka

    Jarka jméno mé :) kn-alka
    a aký príjem mal manžel do toho 22.10? .....aha, nevšimla som si rok



    Ak mal za celý rok vyšší celkový príjem ako 3803,33, tak žiadna nezd.časť nevyjde.

    Ja osobne robím RZD, aj ked mi potrebné podoklady donesú neskôr. Hlavne aby dátum RZD bol neskorší ako na potvrdení..... ale veronikasad má pravdu, oficiálne jej nemáš spraviť RZD, nakoľko do 15.02.15 nepredložila potrebné doklady
    Naposledy upravil kn-alka : 30.03.15 at 11:33

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Nie, nemôžeš. K 15.2. si nemala kompletné podklady k RZD. Daj jej kopiu RZD a nech si sama podá opravné DP typu A.
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    KEJKA prečo by muselo byť všetko kompletne odovzdané do 15.2.?
    Stačí žiadosť, zamestnanec predsa nemôže vždy za to, že podklady k RZD dostane z tretích strán neskoro?
    A keby aj - ak mzdárka robí RZD do marcových výplat, tak prečo by nemohla dobrovoľne spracovať aj takéto oneskorené doklady?
    veronikasad Kejka, takáto iniciatíva mzdárky sa ti pri daňovej kontrole nemusí vyplatiť ... Radšej vyplním zamestnancovi DP typu A (samozrejme bez odmeny)
    KEJKA na základe čoho?
    veronikasad P, Mihál na to upozorňoval na školení, že podklady k vykonaniu RZD majú byť prílohou žiadosti o RZD.
    KEJKA uznávam Tvoje aj Mihálove názory, ale v tomto nesúhlasím - poškodzuje to zamestnanca. Však prílohy k tej žiadosti priložím dodatočne. Kým ich nemám, RZD aj napriek žiadosti neurobím, ale ak ich dostanem do termínu na spracovanie RZD, tak neodmietam.
      zbaliť

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Môžeš je uplatniť NČZD na manžela ak blo na ÚP, Nemal žiadne príjmy, ani nezdaniteľné? Pretože aj tie sa posudzujú ako príjem manžela.

    Ročné zúčtovanie dane 2014

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.